بررسی پیشرفت فیزیکی پروژه بازسازی ساختمان 8 طبقه سازمان

با حضور معاون علمی وفناوری رئیس جمهور انجام شد:
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان از نحوه بازسازی ساختمان 8 طبقه سازمان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان به همراه دکتر غلامحسین رحیمی معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری و دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران  از نحوه بازسازی ساختمان 8 طبقه سازمان که با حمایت معاونت علمی و فناوری برای استفاده پژوهشگران و فناوران در حال بازسازی است  بازدید کرد.

در این بازدید مهندس وحید چراغی مدیر دفتر فنی و عمران سازمان  روند بازسازی را تشریح و بیان داشت: این ساختمان با زیربنای ۳۴۰۰ متر مربع و طول عمر بیش از ۴۰ سال، بعد از بررسی و مدل‌سازی سازه مطابق با آیین نامه‌های مرتبط مشخص شد که جزء ساختمان های آسیب پذیر در هنگام زمین لرزه می باشد که نیاز به مقاوم سازی دارد.

ایشان در ادامه گفت: پس از بررسی‌های انجام شده سازمان تصمیم به مقاوم سازی و نوسازی ساختمان به همراه تجهیز و راه اندازی موتورخانه مستقل گرفت.

چراغی مدیر این پروژه در پاسخ به سوال بازدیدکنندگان در رابطه با زمان بندی اتمام پروژه گفت:  در صورت تامین اعتبارات لازم در اواخر تیرماه ۱۴۰۰ به بهره‌برداری خواهد رسید.

قابل ذکر است بازسازی و مقاوم سازی این ساختمان با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسط اداره فنی و عمران سازمان در حال انجام است.