11 طرح داخلی و خارجی حائز عنوان برگزیده/ ارسال 249 طرح از 27 کشور جهان

در سی و چهارمین دوره جشنواره بین‌المللی خوارزمی از 9 طرح داخلی و 2 طرح خارجی تجلیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی: در سی و چهارمین جشنواره بین الملل خوارزمی،  249 طرح در حوزه‌های مختلف علمی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده که از این تعداد 47 طرح از 26 کشور خارجی بوده است. طرح‌های ارسالی، از سوی اعضای هیات علمی گروه‌های تخصصی مورد ارزیابی قرار گرفت و در مجموع در این دوره از جشنواره 11 طرح برگزیده شد.

قابل ذکر است جشنواره بین‌المللی خوارزمی در محورهای اصلی پژوهش‌های بنیادی، کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری اقدام به پذیرش طرح‌ها کرده است.

طرح‌های ارسالی و پذیرش‌شده در ۱۸ حوزه تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک، فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد، متالوژی و انرژی‌های نو، مهندسی نرم‌افزار، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری، زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوا فضا، معماری و شهرسازی، هنر و علوم پزشکی بوده است

قابل ذکر است جشنواره جوان خوارزمی همزمان با جشنواره بین المللی خوارزمی روز یکشنبه (19 بهمن ماه) با حضور دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار خواهد شد.

هم‌چنین سامانه کهربای خوارزمی (بانک اطلاعاتی برگزیدگان به نشانی kia-kahroba.ir/laureates) که می­‌توان از طریق اینترنت بر اساس عنوان طرح، نام برگزیده، کلمات کلیدی، زمینه موضوعی، سال برگزاری، دوره جشنواره و ... به جستجوی اطلاعات پرداخت و در حال حاضر این سامانه با بیش از 2000 رکورد برای بازیابی اطلاعات به زبان­های فارسی و انگلیسی دارد، آماده بهره‌­برداری است.

 طرح‌هاي برگزيده سي و چهارمین جشنواره بين‌المللي خوارزمي- بخش داخلی

رديف

ماهيت پژوهش

گروه تخصصي

رتبه اول

رتبه دوم

رتبه سوم

جمع

1

برگزیده ویژه

علوم پایه

1

-

-

1

2

كاربردي

مکانیک

1

-

1

2

 

3

توسعه‌اي

برق و کامپیوتر

-

2

1

3

مکانیک

-

1

-

1

مواد، متالورژی و انرژی های نو

-

-

1

1

4

نوآوری

برق و کامپیوتر

-

-

1

1

جمع

2

3

4

9

 

                          طرح‌هاي برگزيده سي و چهارمین جشنواره بين‌المللي خوارزمي- بخش خارجی

رديف

ماهيت پژوهش

گروه تخصصي

کشور

1

بنيادي

فناوری های شیمیایی

چین

مواد، متالورژی و انرژی های نو

سوییس