درگذشت عضو هیات علمی بازنشسته سازمان

دکتر ژیلا خلیقی عضو هیات علمی بازنشسته و یکی از باسابقه‌ترین اعضای هیات علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران درگذشت.

به گزارش روابط عمومی:

دکتر ژیلا خلیقی عضو هیات علمی بازنشسته و یکی از باسابقه ترین اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران به دلیل بیماری درگذشت.

ایشان در تاریخ  1 / 7 / 1360 بعنوان عضو هیات علمی رسمی سازمان مشغول به کار شد و در طول مدت خدمت خود در سازمان طرح‌های پژوهشی و نیمه صنعتی مختلفی را به انجام رسانید. از میان آن‌ها می‌توان به تولید نیمه صنعتی آلومینا از آلونیت اشاره کرد. هم‌چنین مدیریت گروه شیمی معدنی و آنالیز پژوهشکده صنایع شیمیایی و عضویت در کمیته­‌های انجمن شیمی و مهندسی شیمی ایران از دیگر فعالیت­‌های علمی و اجراییایشان بوده است.

وی دوره کارشناسی خود را در سال 1351 در دانشگاه ملی (شهید بهشتی فعلی) به پایان رساند و پس از طی مدارج عالی تحصیلی در کشور انگلستان در سال 1358 از دانشگاه آبردین موفق به اخذ دانشنامه دکتری در رشته شیمی شد.

روابط عمومی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ضمن تسلیت این ضایعه بزرگ به جامعه علمی کشور برای آن مرحومه از درگاه خداوند متعال رحمت و مغفرت مسالت دارد.