از سه طرح فناورانه در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران رونمایی شد

با حضور معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری:
دکتر ستاری معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری پروژه‌های مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را افتتاح کرد.

به گزارش روابط عمومی: دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری به همراه دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران امروز (سه‌شنبه) پروژه‌های عمرانی مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را افتتاح و هم‌چنین از سه طرح فناورانه این شرکت‌ها  رونمایی کردند. خط تولید سرویس جراحی و زیبایی (لیزرهای پزشکی) از شرکت پرنیان پرتو سنجش، الکترودهای توپودری جهت سخت پوشی از شرکت توسعه فناوری‌های پیشرفته مواد نانو و طرح تعمیرات اساسی موتور پیستونی هوایی از شرکت سروهیدرولیک پویا طرح‌های فناورانه رونمایی شده می‌باشند.

هم‌چنین پروژه‌های عمرانی افتتاح شده شامل ده سوله اداری و کارگاهی به مساحت 5000 متر مربع می‌باشد که  با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ساخته شده است و میزبان ۱۹۴ نیروی انسانی دانش‌آموخته و ۴۳ محصول دانش‌بنیان ایران‌ساخت می‌باشد.

قابل ذکر است این شرکت‌ها در حوزه‌های میکروالکترونیک، نانوالکرتوینیک، پلیمرها، فلومتر و سیالات ، آزمونگر سامانه‌های هوایی، ساخت رادار، مکانیک و مکاترونیک فعال هستند. هم‌چنین از جمع 194 نفر فعالان مشغول به کار در این شرکت‌ها، ۱۵۸ نفر به صورت تمام وقت و ۳۶ نفر پاره وقت فعالیت دارند که ۲۰ دانش آموخته دکتری در میان آنان فعالیت دارند و بالغ بر ۴۳ محصول دانش بنیان توسط این ده شرکت تولید شده است.

در ادامه این بازدید دکتر ستاری و تیم همراه از 8 شرکت دیگر در حوزه‌های مختلف این مرکز بازدید و از نزدیک با نوع فعالیت، محصولات تولید شده و چالش‌های آنان در این مسیر آشنا شد.

حمایت از تبدیل پژوهش‌ها به فناوری به منظور حمایت از توسعه فناوری‌های جدید از اهداف سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی است و این فضا با هدف تحقق این منظور تجهیز و در اختیار فعالان فناور شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته است.

همچنین حمایت‌هایی از جمله حمایت‌های ارتباطی، تعامل با بازار، تعامل با صندوق‌های سرمایه‌گذاری، راهبری و مالکیت فکری به این شرکت‌ها ارائه می‌شوند که به عنوان فناوری موتور محرک پژوهش به فناوری شناخته می‌شوند.

تصاویر مربوط به این بازدید در قسمت گالری تصاویر قابل دسترسی می‌باشد.

https://irost.org/node/282