کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور برگزار شد

سومین کنگره بین‌المللی نمک‌زدایی از آب‌های شور، کاربرد فناوری‌های پیشرفته در تصفیه آب‌های غیر‌متعارف برای مناطق تحت تنش آبی به صورت مجازی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: سومین کنگره بین‌­المللی نمک­‌زدایی از آب‌های شور، کاربرد فناوری‌های پیشرفته در تصفیه آب‌های غیر­متعارف برای مناطق تحت تنش آبی  به­ صورت مجازی توسط سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و دانشگاه سیستان و بلوچستان در تاریخ ۲۳ الی ۲۵ شهریور ماه ۱۴۰۰  برگزار شد.

کنگره در دو بخش علمی در قالب ارائه مقالات پژوهشی، و بخش فناوری با حضور شرکت­­‌های فعال در این حوزه برگزار شد. هم‌چنین، فناوران محصولات خود را در غرفه‌های مجازی نمایشگاه ارائه کردند.

دکتر سهیلا شکرالله‌زاده دبیر علمی همایش در این رابطه گفت: موضوعات مطرح شده در کنگره دربرگیرنده­ی 12 حوزه مهم تخصصی در زمینه تصفیه­‌ی آب و فاضلاب بود: تصفیه و بازیابی آب و فاضلاب؛ نمک‌­زدایی از آب­ شور و آب­ دریا؛ حداقل­ سازی، تصفیه و بازیابی پساب واحدهای نمک‌­زدایی؛ به حداقل رساندن افت آب؛ فرایندهای تصفیه غیرمتمرکز آب و فاضلاب؛ برداشت از آب­های ژرف؛ جمع­ آوری و تصفیه آب باران؛ جمع­ آوری آب باران؛ تولید آب از مه و هوای مرطوب؛ کاهش اتلاف آب؛ هم­بست آب، انرژی و محیط زیست؛ مانیتور و کنترل منابع آبی با استفاده از فناوری ماهواره؛ کووید-19 و سایر عفونت­‌ها در آب و فاضلاب؛ سامانه‌­های نوآور در صنعت آب.

ایشان در ادامه گفت: حدود 170 نفر شرکت کننده از ایران و سایر کشورهای عضو مراجع بین المللی COMSATS، COMSTECH، APCTT و RCSTT-IORA در این رویداد شرکت کردند. شرکت کنندگان  از کشورهای ایران، انگلستان، آلمان، استرالیا، جمهوری چک، اسپانیا، اردن، چین، هند و پاکستان به ­عنوان سخنران کلیدی، پیشرفت‌­های اخیر در موضوع کنگره را ارائه نمودند. همچنین، در کنار سخنرانی‌­های کلیدی، مقالات علمی (به صورت شفاهی و پوستر) دستاوردهای بخش پژوهش را به نمایش گذاشتند. در کنار این کنگره نیز ۱۶ شرکت و موسسه نیز در نمایشگاه مجازی شرکت کردند.
وی هم‌چنین بیان داشت: در بعدازظهر آخرین روز اجلاس نیز یک جلسه هم­‌اندیشی با حضور محققان و فناوران با موضوعیت ارائه راهکارهایی در جهت دیپلماسی فناوری، شبکه‌­سازی بین محققان و فناوران و حل مشکلات عدم دسترسی به آب سالم و بهداشتی به ­خصوص در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، و امیدواریم نتایج حاصل و راهکارهای ارائه شده برای رفع مشکلات و چالش‌­­های مرتبط به کار گرفته شود تا شاهد گامی موثر در جهت رشد، توسعه و شکوفایی کشور عزیزمان ایران باشیم.

قابل ذکر است ارائه‌های کلیدی و شفاهی در آرشیو کنگره به نشانی: http://seminars.usb.ac.ir/uwtc  برای استفاده اساتید، دانشجویان، فناوران و صاحبان صنایع نگهداری خواهد شد.

کشور: United Statesآی پی شما: 3.236.207.90مرورگر شما: Unknown ?