نشست روسای پارک های علم و فناوری با حضور وزیر علوم برگزار شد

در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران:
نشست روسای پارک‌های علم و فناوری با حضور دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، معاونان پژوهشی و فناوری و نوآوری و روسای پارک‌های علم و فناوری کشور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: دکتر علیرضا عشوری، رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در ابتدای این برنامه ضمن خیر مقدم به مهمانان گفت: پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علم و صنعتی ایران از اردیبهشت سال جاری مجوز تاسیس دریافت کرد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 140 شرکت دانش فناور در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش های علم و صنعتی ایران فعالیت می کنند که از این تعداد ۹۱ شرکت دانش بنیان است و ۶۵ درصد شرکت‌های فعال در مجموعه پارک علم و فناوری سازمان شرکت‌های دانش بنیان هستند و به عنوان رکورد شناخته می‌شود.

دکتر عشوری تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ فناوری مختلف توسط شرکت‌های دانش بنیان پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تجاری سازی شده است و حتی برخی از محصولات صادر می‌شوند. گردش‌های مالی این شرکت‌ها در سال گذشته بالغ بر ۱,۶۰۰ میلیارد تومان بوده است و پیش بینی ما برای سال جاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: بیش از ۱۴۵۰ نفر به عنوان نیروی متخصص در شرکت های دانش بنیان سازمان مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۲۰۰ نفر آنها دارای مدرک دکتری و حدود ۵۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۶۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی هستند.

دکتر عشوری اضافه کرد: میانگین سنی فعالان پارک علم و فناوری سازمان حدود ۳۳ سال است و این افراد جزو رتبه‌های علمی کشور به شمار می‌آیند. و در حوزه‌های فضا، نانو، انرژی، مهندسی پزشکی و … فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: بحث انعقاد تفاهم نامه بین سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و معاونت نوآوری و فناوری زمینه جدیدی از توسعه فعالیت‌ها برای ترویج و کارآفرینی در حوزه نوآوری کشور را ایجاد می‌کند.
رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران تاکید کرد: امیدواریم با تجربه ۴۰ ساله سازمان پژوهش‌
های علمی و صنعتی ایران بتوانیم به تسهیل فرآیند تجاری سازی و کارآفرینی در کشور کمک کنیم.

گالری تصاویر این بازدید و نشست را می‌توان از طریق لینک زیر دید:

https://irost.org/content/%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8...

 

کشور: United Statesآی پی شما: 44.192.115.114مرورگر شما: Unknown ?