ما گنج را در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران می‌بینیم

معاون امور مجلس رئیس جمهور:
دکتر سید محمد حسینی در مراسم روز بزرگداشت معلم در سازمان: ما با شناختی که از دکتر زمانیان داریم، حتما کارهای بزرگی انجام خواهد شد و قطعا نتایج ارزشمندی دارد.

به گزارش روابط عمومی: مراسم بزرگداشت روز معلم و قدردانی از تلاش‌های اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با حضور دکتر سید محمد حسینی معاون امور مجلس رئیس جمهور، دکتر حسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، مدیران و اعضای هیئت علمی سازمان روز سه شنبه (20 اردیبهشت ماه) در محل سالن ابوریحان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

سیدمحمد حسینی در این مراسم، ضمن قدردانی از دعوت دکتر زمانیان برای شرکت در این مراسم با تبریک روز معلم، به اهمیت علم و دانش در دین مبین اسلام اشاره کرد و گفت: در اسلام کسب معرفت، دانش و شناخت از جایگاه والایی برخوردار است و تمسک به علم، در هم شکننده ضلالت، گمراهی و جهل اعلام شده است  و کسی فضیلت و برتری دارد که  علم و معرفت بالایی داشته باشد. 

دکتر حسینی با اشاره به جایگاه سازمان پژوهش در تولید علم و فناوری، گفت: ما باید توصیه‌های بزرگان در رابطه با علم و معرفت را دنبال کنیم و به این توصیه‌ها عمل کنیم  آن‌وقت به تعبیر امام علی (ع) علم تبدیل به گنج می‌شود و ما این گنج را  در مراکزی مثل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی می‌بینیم. از این سازمان انتظار و توقع وجود دارد که گنج و سرمایه علم را با تلاش و مجاهدت متخصصان و نخبگان مورد توجه قرار دهد و در خدمت توسعه و رفع نیازمندی‌های کشور باشد،
و بدانیم کسانی که در حوزه‌های علم و فناوری  کار می‌کنند این کارشان یک عبادت بزرگ است و برای همین است که مقام معظم رهبری بیشترین عنایت را در کشور به دانش، علم و تخصص داشته‌اند.

ایشان در ادامه گفت: الان رئیس جمهور هم همین روحیه را دارند، از اول گفته‌اند که دانشگاه و مراکز علمی پشتوانه دولت هستند و جلسات متعدد داشته‌اند، امروز هم من از طرف ایشان ماموریت دارم که سلام گرم و صمیمی ایشان را به تک تک شما عزیزان ابلاغ کنم و اینجانب مطمئن هستم با پیگیری و تلاش‌های که دکتر زمانیان دارند انشالله این ارتباط با نهاد ریاست جمهوری بیشتر خواهد شد و کارهای بزرگی این مجموعه شما میتواند انجام بدهد و این توقع و انتظار ما از شما است. و حتماً وزارت علوم و جناب آقای دکتر زلفی گل وزیر محترم و دیگر دستگاه‌ها و معاونت علمی رئیس جمهور از تلاش‌های شما حمایت خواهند کرد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور ضمن تبریک مجدد روز معلم و شناخت خود از رئیس سازمان بیان داشتند: با توجه به شناختی که از دکتر زمانیان و تجربه و سابقه ایشان در مسولیت‌های مختلف داریم، ما همیشه ایشان را فردی کوشا، ساعی، با انگیزه و دلسوز می شناسیم که مشتاق خدمت و  کار است، و حتما کارهای بزرگ انجام خواهد شد و قطعاً نتایج ارزشمندی دارد.

وی در رابطه با نامگذاری سال از سوی رهبری گفت:  امسال با توجه به نامگذاری سال از سوی رهبر فرزانه و حکیم انقلاب، مجموعه‌هایی مثل سازمان باید قدر این توجه و نامگذاری را بدانند و وقتی فرمودند که باید توجه شود به تولیدی که بر پایه   دانش بنیان است و اشتغال آفرین هست در آن بخش دانش بنیان، نگاه ها به سمت و سوی شما است که در این زمینه باید انشاالله همت والایی از خودتان نشان دهید و البته دستگاه‌های مهم و مرتبط کشور هم در این مسیر باید کمک کنند.

وی در این مراسم با اهدای لوح سپاس از روسای پژوهشکده‌ها و اعضای هیات علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تقدیرکرد.

معاون امور مجلس رئیس جمهور همچنین از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید و در گفت‌وگوی صمیمی با فعالان این عرصه در جریان دغدغه‌ها، مشکلات و پیشنهادات آنان برای توسعه فعالیت‌هایشان قرار گرفت.

 

 

کشور: United Statesآی پی شما: 3.236.121.117مرورگر شما: Unknown ?