ظرفیت عظیم سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برای قطع وابستگی در تامین تجهیزات پزشکی کشور

پرفسور حسن زمانیان رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران:
مدیرعامل سازمان تدرکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور به همراه هیئت همراه از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی: دکتر علیرضا عسگری مدیرعامل سازمان تدرکات پزشکی جمعیت هلال احمر کشور  به همراه هیئت همراه با همراهی پرفسور حسن زمانیان رئیس سازمان از محصولات و تجهیزات پزشکی ساخت ایران توسط محققان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و شرکت‌های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان بازدید کردند.

در ابتدای این بازدید پرفسور زمانیان با بیان اینکه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با حضور محققان برجسته و دستاوردهای بزرگ در تولید تجهیزات پزشکی از جمله چندین نسل دستگاه همودیالیز و همچنین استقرار شرکت‌های دانش بنیان فعال در حوزه تولید تجهیزات پزشکی در پارک علم و فناوری سازمان گفت: تمام ظرفیت‌های این سازمان و دیگر مراکز علمی و پژوهشی کشور آمادگی همکاری در تولید تجهیزات پزشکی مورد نیاز کشور برای رفع واردات و وابستگی به محصولات و تجهیزات پزشکی خارج کشور را دارد.

دکتر عسگری نیز در این بازدید ضمن ابراز خرسندی از حضور در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ابراز داشت: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با حضور دکتر زمانیان که از مدیران برجسته کشور و هم‌چنین دارا بودن  پتانسیل بالای سازمان در تحقیق و توسعه فناوری می‌تواند نقش تاثیرگذاری در ساخت تجهیزات پزشکی برای رفع نیازهای کشور و قطع وابستگی به واردات ایفا کند.
ایشان ضمن بازدید از قسمت‌های منتخب پژوهشکده‌ برق و فناوری اطلاعات و هم‌چنین پژوهشکده زیست فناوری سازمان و چند شرکت منتخب دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری سازمان ابراز امیدواری کردند: با تعامل گسترده و انجام پروژه‌های مشترک و هم‌چنین حمایت از انجام تحقیقات کاربردی در زمینه تولید تجهیزات پزشکی بتوانند در آینده نزدیک هم‌کاری مستمری را با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران داشته باشند.

قابل ذکر است در پایان این بازدید ضمن تاکید بر تقویت ارتباط بیشتر بین این دو سازمان و شروع همکاری‌های مشترک‌، توافقاتی نیز در این زمینه حاصل و به زودی  چند پروژه  مشترک مورد توافق شروع به انجام خواهد شد.

کشور: United Statesآی پی شما: 35.168.110.128مرورگر شما: Unknown ?