طراحی و ساخت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا

به همت فناوران مرکز رشد واحدهای فناور سازمان صورت گرفت؛
دستگاه «تصفیه و ضدعفونی کننده هوا» با نام تجاری ایروسان توسط فناوران یکی از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی: شرکت پویا فناوران یسان در حوزه طراحی و تولید دستگاه‌هایی با تلفیق فناوری پلاسمای سرد و نانو جهت کاربرد در حوزه بهداشت و سلامت و محیط زیست (تصفیه و ضدعفونی کننده هوا)  از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران است.

مهندس فرشته‌سادات طباطبایی مدیر عامل شرکت پویا فناوران یسا با بیان این‌که این شرکت در حال طراحی و تولید محصولات متنوعی در حوزه بهداشت و سلامت است در رابطه با این دستگاه گفت: محصول فعلی این شرکت دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوای ایروسان (AiroSun) مدل Y-110 با قابلیت ضدعفونی کردن هوا معادل 110 متر مکعب در ساعت می‌باشد که ضمن بهره برداری از فناوری پلاسمای سرد برای تخریب ساختار زیستی ویروس‌ها و میکرواورگانیسم‌ها، دارای سه مرحله فیلتراسیون نانویی جهت به دام انداختن ذرات تا 300 نانومتر و حذف بو و دود است.

ایشان در ادامه بیان داشت: دستگاه مذکور با مطالعه‌ی اطلاعات فنی نمونه مشابه آمریکایی که قیمتی حدود 23 هزار دلار دارد، به صورت کاملا ایرانی طراحی و تولید شده است و قیمتی کمتر از یک‌دهم نمونه مشابه خارجی خود را دارا می‌باشد.

وی در ادامه گفت: دستگاه تصفیه و ضدعفونی کننده هوا ایروسان مدل Y-110 توسط مراکز زیر مورد ارزیابی قرار گرفته و گواهی یا تائیدیه‌های مربوطه را اخذ نموده است.

  • تائیدیه ایمنی الکتریکی تجهیزات پزشکی؛ سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران
  • اندازه‌گیری گاز ازن؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام
  • ارزیابی اثربخشی دستگاه؛ شرکت هوای پاک اندیشان پیشگام
  • موافقت اصولی اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت
  • ثبت اختراع داخلی؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور
  • ثبت علامت تجاری؛ مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور

قابل ذکر است این شرکت، توانمندی تولید 150 عدد دستگاه به صورت ماهانه را در حال حاضر دارد.

 

 

کشور: United Statesآی پی شما: 44.192.115.114مرورگر شما: Unknown ?