طراحی و ساخت دستگاه اسکن سه بعدی لیزری

به همت فناوران مرکز رشد واحدهای فناور سازمان صورت گرفت؛
دستگاه «اسکن سه بعدی لیزری» توسط فناوران یکی از شرکت‌های عضو مرکز رشد واحدهای فناور سازمان طراحی و ساخته شد.

به گزارش روابط عمومی: دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلوسنت، رفتار جریان‌های تخلیه‌ایی محیط دریا در سه بعد را اندازه گیری می‌کند که منجر به استخراج معادلات تجربی و نیز استانداردهای طراحی به منظور طراحی بهینه تخلیه کننده‌های دریایی به نحو مطلوب می‌شود.

این دستگاه به همت فناوران شرکت پرتونگار تجهیز امین از شرکت‌های فعال در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران طراحی و ساخته شده است. دکتر بصام مدیرعامل این شرکت با بیان این‌که  شرکت پرتو نگار تجهیز امین  در زمینه طراحی و ساخت دستگاه‌هایی در حوزه اپتیک، لیزر، اسپرکترسکوپی و خلا فعالیت می‌کند در باره این دستگاه گفت: دستگاه اسکن سه بعدی لیزری جریان فلورسنت، تحلیل سه بعدی رفتار جریان، میزان اختلاط و ترقیق آن و رفتار طلاطمی جریان‌های اشفته را ممکن می‌کند. با استفاده از این سامانه رفتارهای محتمل سیال در شرایط مختلف، نحوه حرکت و توزیع زمانی و مکتنی رفتار جریان‌های آشفته به نحو مطلوب ممکن گردیده است. این موضوع در مدل‌سازی آزمایشگاهی رفتار تخلیه کننده‌های فاضلاب‌، طراحی دقیق تخلیه‌گرها نقش بسزایی دارد.

از مشخصات فنی این دستگاه می‌توان به: تصویربرداری تا نرخ 300 فرم در ثانیه، تعداد صفحه‌های لیزری قابل تنظیم تا 12 صفحه، تغییر ارتفاع و فاصله بین صفحات لیزری تا 25 سانتی‌متر، جابجایی مرکز صفحات لیزری، قابلیت بکارگیری چشمه‌های لیزری با توان‌های مختلف و هم‌چنین قابل حمل بودن را بیان کرد.

قابل ذکر است این دستگاه در حال تولید و نمونه‌هایی از آن در اختیار بهره‌برداران قرار گرفته است.

 

کشور: United Statesآی پی شما: 44.210.151.5مرورگر شما: Unknown ?