دکتر ایکانی به عنوان "معاون سازمان و رئيس پژوهشگاه فناوريهاي نوين" سازمان منصوب شد

با حکم رییس سازمان پزوهش‌های علمی و صنعتی ایران؛
دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، در حکمی دکتر محمدحسن ایکانی را به عنوان "معاون سازمان و رئيس پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين" سازمان منصوب کرد.

به گزارش  روابط عمومی، در این حکم خطاب به دکتر ایکانی آمده است:

 " نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالي در حوزه پژوهش و فناوري به موجب اين حكم به سمت "معاون سازمان و رئيس پژوهشگاه فناوري‌هاي نوين" منصوب مي‏‎ شويد.

     انتظار دارد با استفاده از توانائي‏‎ هاي فردي و سازماني، ضمن همفكري و تعامل با معاونين، رؤساي پژوهشكده ‏‎ها، مديران، اعضاي هيأت علمي و كارشناسان، برنامه‎‏ هاي پژوهشي و عملياتي جاري را به گونه ­‎اي ساماندهي نمائيد كه ان‏‎ شاءالله با تقويت فضاي انگيزشي و تحقيقاتي در سازمان، موجبات كسب جايگاه مناسب در بين ساير موسسات پژوهشي كشور در عرصه نوآوري و فناوري فراهم شود. همچنين با عنايت به اينكه اين سازمان بايستي بازوي قدرتمند وزارت علوم، تحقيقات و فناوري براي آينده ‏پژوهي علم و فناوري و اجراي طرح‏هاي مهم و راهبردي كشور باشد، لازم است با توجه به اسناد بالادستي مرتبط و تعامل سازنده با دانشگاه‏ها و ديگر نهادهاي علم و فناوري و دستگاه‏هاي اجرايي، دستيابي به اين هدف مهم را محقق نمايد.

     شايان ذكر است، اهتمام ويژه به انجام طرحهاي پژوهشي كاربردي (تقاضا محور)، توسعه همكاري‌هاي بين‌المللي از طريق انجام برنامه‌هاي پژوهش و فناوري مشترك و تعامل با همه نهادهاي فعال و دستگاه‌هاي مسئول در حوزه علم و فناوري از جمله اولويت‏‎هاي كاري آن پژوهشگاه مي­ باشد. اميد است با استعانت از خداوند متعال در انجام وظايف محوله و اين مسئوليت خطير موفق و مويد باشيد."

قابل ذکر است مراسم تودیع و معارفه معاون سازمان با توجه به رعایت پروتکل‌های بهداشتی به صورت محدود برگزار شد.

در ابتدای جلسه دکتر عشوری ضمن تبریک فرارسیدن دوران بازنشستگی دکتر الیاسی، با اشاره به سوابق خدمتی درخشان و خصوصیات اخلاقی، دقت نظر و بینش عمیق و حسن تدبیر و مدیریت کارآمد ایشان، از زحمات و خدمات نامبرده طي دوره‌ي مسئولیت معاونت توسعه فناوری تشکر و قدردانی کرده و ابراز امیدواری کردند که سازمان در آینده با حفظ ارتباطات علمی از نظرات و تجارب ایشان برخوردار باشد.

در ادامه  دکتر الیاسی گزارشی از عملکرد زمان تصدی معاونت ارائه کرد.

هم‌چنین رئیس سازمان ضمن تشکر از دکتر ایکانی که با پذیرش مسئولیت جدید با مدیریت سازمان همراهی می‌کنند، به ذکر تجارب و سوابق ایشان در سطوح گوناگون مدیریتی سازمان پرداخته و اضافه کردند که با فعال شدن مجدد پژوهشگاه فناوری‌های نوین در دوره جدید انتظار می‌رود فعالیت پژوهشی محققان پژوهشکده‌های سازمان از روند سهل‌تر و سریع‌تری برخوردار شود. به نحوی که با توجه به امکانات موجود و زیرساخت‌های فراهم شده در سازمان بتوان به نحو شایسته‌ای از این امکانات در پیشبرد اهداف تحقیقاتی سازمان بهره‌برداری کرده تا به جایگاه و رتبه مناسب و درخو شأن سازمان دست پیدا کنیم.

در پایان نیز دکتر عشوری با اهداء لوح از زحمات دکتر علی الیاسی در زمان تصدی این معاونت قدردانی کرد.

 

     

کشور: United Statesآی پی شما: 34.229.131.158مرورگر شما: Unknown ?