تقویت همکاری های علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و صندوق ملی محیط زیست

نشست هم افزایی جهت تقویت همکاری های علمی سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و صندوق ملی محیط زیست برگزار شد

به گزارش روابط عمومی، در تاریخ سوم بهمن 1401 جلسه ای با حضورجناب آقای دکتر حسن زمانیان معاون محترم وزیروریاست سازمان و جناب آقای دکتر مصطفی زمانیان مشاورمحترم وزیرودبیر ستاد خیرین وزارت عتف ، جناب آقای دکتر سجاد انجم شعاع مدیر عامل محترم صندوق ملی محیط زیست  و جناب آقای مهندس جلایی مشاور محترم معاون وزیر نیرو در محل سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر حسن زمانیان  ریاست محترم سازمان ضمن خیرمقدم به مهمانان و تبریک حلول ماه مبارک رجب بخصوص میلاد با سعادت امام محمد باقر علیه السلام به توانمندی‌های سازمان در انجام طرح های اثر گذار صنعتی اشاره و به لزوم تعامل با صندوق های حمایتی برای افزایش اثر گذاری طرفین   تاکید نمود.

ایشان با اشاره به راه اندازی کرسی های تخصصی در سازمان جهت ارتقای همکاری های ملی، ضرورت همکاری بین صندوق حمایتی محیط زیست با سازمان در این چارچوب را یادآور شد.

 وی افزود با وجود محققین برجسته و پایلوت های تخصصی که در پژوهشکده های ما مستقر هستند، توانسته ایم در زمینه های انرژی های نو، زیست فناوری، محیط زیست  ، مواد ، کشاورزی و دیگر تخصص های مرتبط طرح های اثرگذاری نظیر استارتر کالچرهای حذف آلاینده ها ، بایو فیلترها، حذف بیولوژیک و شیمیایی آلاینده ها، توسعه انرژی های نو، اصلاح نژاد، بازیافت آب  و مباحث شیمی دارویی را به مرحله اجرا در آوریم.

 

مشاور وزیر علوم و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم نیز ضمن اظهار خرسندی ازاین دیدار به ظرفیت ها و زیرساخت های خوب سازمان اشاره و افزود با متخصصین و نیروی کارآمد و تجربه ای که در این سازمان وجود دارد می توانیم در طرح های زیستی هم افزایی خوبی با سازمان داشته و با توجه به منابعی که در صندوق وجود دارد بتوانیم در جهت رفع مشکلات زیست محیطی گام موثری برداریم.

دکتر انجم شعاع مدیر عامل محترم صندوق ملی محیط زیست  نیز ضمن تشکر از تلاش های سازمان در حوزه محیط زیست، رویکرد صندوق را حل مشکلات محیط زیست و نگهداری از آن اعلام و افزود: اولویت اول ما درزمینه آب و هوا است تا بتوانیم آلودگی ها را منشاء یابی و به صورت برخط رصد نموده و از گسترش آلودگی جلوگیری نماییم.

ایشان نیازهای دیگر محیط زیست را در زمینه های تکثیر گونه های نادر حیوانات، اصلاح نژاد و حفظ سلامت آنها بیان نمود.

در ادامه مدیران هر دو سازمان راه ها و زمینه های همکاری را مورد بحث و گفتگو قرار داده و جهت عقد تفاهم نامه و اجرای مشترک طرح های زیست محیطی موافقت نمودند.

قابل ذکر است در پایان جلسه مهمانان از توانمندی‌ها و دستاواردهای پژوهش‌گران سازمان درچند پژوهشکده بازدید کردند.

کشور: United Statesآی پی شما: 3.236.207.90مرورگر شما: Unknown ?