تایید سه محصول دانش بنیان

توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام شد:
سه محصول شرکت دانش بنیان سامانه ایران گستر هوشمند از شرکت های مستقر در پژوهشکده مکانیک سازمان موفق به اخذ تایید دانش بنیانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شد.

به گزارش روابط عمومی: بر اساس بررسی و ارزیابی کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سه محصول شرکت دانش بنیان سامانه ایران گستر هوشمند از شرکت های مستقر در پژوهشکده مکانیک سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران موفق به اخذ تایید دانش بنیانی شد.

محصولات تایید شده:

 1. ربات دریایی موج متحرک بدون سرنشین

این ربات برای ماموریت‌های دریایی اعم از نمونه برداری و نقشه‌کشی ساخته شده است و نیروی حرکتی خود را از امواج دریا دریافت می‌نماید. ربات فتاح ثمره تلاش محققان شرکت دانش بنیان ایمن گستر هوشمند با بهره‌گیري از قدرت موج و خورشید بدون موتور دریاها را می‌پیماند.

این محصول دانش بنیان در سال 1395 نیز عنوان بهترین خلاقیت اختراع در مسابقات بین المللی ربوکاپ را دریافت کرده بود .

 1. سنسور و فنس هوشمند زمینی

 مجموعه‌ای از سنسورهای مکانیک و الکترونیک در قالب یک  شبکه سنسوری، برای تعیین آگاهی موقعیت افراد متجاوز به آن منطقه به شکل دیوار و فنس هوشمند از جدیدترین محصولات دانش بنیان این شرکت است.

نصب این‌گونه سنسورها بر روی فنس‌های معمول آن‌را به یک سیستم پیرامونی پیشرفته در حوزه اینترنت اشیا می‌نماید.

 1. توتالایزر دیجیتال به همراه فلومیتر توربینی

یک فلومیتر توربینی به همراه سنسور اثر هال و برد شماره انداز دیجیتال برای بارگیری فرآورده های نفتی که طرف قرارداد با پخش فرآوردهای نفتی می‌باشد.

شرکت سامانه ایمن گستر هوشمند،  موفق به بومی سازی شمارنده دیجیتال یا توتالایزر برای پخش فرآورده‌های نفتی و در جهت نظارت و کنترل سوخت‌گیری در انبار نفت‌های مهم ایران نموده است.

این محصول دارای ویژگیهای ذیل می باشد:

 •  اتصال دو کانال ورودی4-20mA
 • خروجی 4-20Ma
 • اتصال RTD
 • نمایش فلوی مقدار ورودی و توتالایزر
 • قابلیت محاسبه Kf,Mf, Curation curve
 • قابلیت شبکه RS485/CAN/LAN
 •  به همراه 100 منوی دیگر برای تنظیم و بهبود فرآیند کنترلی
 • هشت ورودی دیجیتال و خروجی رله سالید و مکانیکی برای کنترل پمپ و سولونید ولو

فلومتر توربيني يكي از مهم‌ترين دبي سنج‌هاي صنعت نفت و گاز مي‌باشد. اساس عملكرد اين فلومتر اين‌گونه است كه از انرژي مكانيكي مايع براي چرخاندن روتور توربين كه درمسيرجريان قرار دارد، استفاده مي‌نمايد. سنسور پيك آپ كه بر روي بدنه فلومتر نصب شده است وظيفه تشخيص و شمارش حركت پره‌هاي روتور را به عهده دارد.

یک فلومیتر توربینی به همراه سنسور اثر هال و برد شماره انداز دیجیتال برای بارگیری فرآورده‌های نفتی که طرف قرارداد با پخش فرآوردهای نفتی می‌باشد.

 

 

کشور: United Statesآی پی شما: 44.192.115.114مرورگر شما: Unknown ?