تاسیس صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی

در پنجاه و سومین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری مصوب شد
کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری با اعطای مجوز تاسیس صندوق توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی موافقت کرد.

به گزارش روابط عمومی:

پنجاه و سومین جلسه کارگروه صندوق‌های پژوهش و فناوری صبح روز دوشنبه 29 دی ماه جاری به ریاست دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری دکتر علی وحدت و با حضور تمامی اعضا در محل ساختمان شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای تصویب اساسنامه صندوق‌های پژوهش و فناوری در هیات وزیران به اطلاع اعضا رسید. سپس اصلاحات پیشنهادی دستورالعمل ناظر بر ضمانت‌نامه‌های صندوق‌های پژوهش و فناوری غیردولتی مورد بحث و بررسی اعضای کارگروه قرار گرفت.

صدور مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی
صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته صنعتی با سرمایه ثبتی 100 میلیارد ریال مورد بررسی اعضا قرار گرفت و تصویب شد. این صندوق با محوریت سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و سهامداری 30 درصدی به عنوان بخش دولتی با همراهی و  مشارکت 70 درصدی بخش خصوصی، تشکیل خواهد شد.
تاسیس صندوق پژوهش و فناوری استان آذربایجان‌شرقی
با تصویب  اعضای کارگروه، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیر دولتی استان آذربایجان‌شرقی صادر شد. این صندوق با سرمایه ثبتی 100 میلیارد ریال و با مشارکت 40 درصدی بازیگران اصلی علم و فناوری استان شامل  پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی، دانشگاه تبریز و دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان بخش دولتی و مشارکت 60 درصدی بخش خصوصی تاسیس شده است.


تغییرات سهامداری صندوق های پژوهش و فناوری نوآوران افلاک لرستان ، خراسان شمالی و دانشگاه تهران 
در ادامه جلسه با تغییرات سهامداری صندوق‌های پژوهش و فناوری دانشگاه تهران، استان خراسان شمالی و نوآوران افلاک و تغییر نام صندوق نوآوران افلاک به استان لرستان موافقت شد.

کشور: United Statesآی پی شما: 44.210.151.5مرورگر شما: Unknown ?