ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین‌المللی کشورهای عضو اتحادیه حاشیه اقیانوس هند

با پیشنهاد دکتر حسن زمانیان تصویب شد:
دبیرخانه "دومین نشست کارگروه اتحادیه حاشیه اقیانوس هند در خصوص علوم، فناوری و نوآوری" پیشنهاد ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین المللی کشورهای عضو در راستای تبادل نظر و همکاری‌های فناوری و انتقال تکنولوژی را تصویب کرد.

به گزارش روابط عمومی، دومین جلسه کارگروه دانشگاه، علوم و نوآوری، اتحادیه کشورهای حاشیه اقیانوس هند (آیورا) که در روزهای  7 و 8  مهرماه 1401 در دهلی نو با حضور دکتر حسن زمانیان، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، به عنوان نماینده کشور ایران برگزار شد.

در این جلسه دکتر زمانیان ضمن سخنرانی، پیشنهاداتی را در راستای همکاری‌های مشترک و پیشبرد اهداف اتحادیه ارائه کرد که پس از بررسی  از طرف دبیرخانه اتحادیه مورد تصویب قرار گرفت.

نماینده ایران در این نشست پیشنهاد  ایجاد شبکه پارک‌های علم و فناوری بین المللی کشورهای عضو در راستای تبادل نظر و همکاری‌های فناوری و انتقال تکنولوژی را مطرح و مورد استقبال و تصویب اعضا قرار گرفت.

دیگر عناوین پیشنهادی دکتر زمانیان که مورد تصویب قرار گرفت به شرح ذیل می‌باشد:

1-برگزاری اولین نشست وزرای علوم و تکنولوژی کشورهای عضو در تهران

2-برگزاری همایش بین المللی روش‌ها و تکنیک های کاربردی کنترل ریزگردها

3-برگزاری کارگاه بین المللی طراحی و بکارگیری مدل‌های ماهواره جهت شناسایی و تشخیص زلزله

4- ایجاد شبکه آزمایشگاه‌های تشخیصی زمین شناسی و کانی‌های معدنی در ایران با همکاری آفریقای جنوبی و سایر کشورهای عضو

لازم به ذکر است که طرح‌ها و برنامه‌های زیر نیز که قبل از برگزاری اجلاس، از طرف دفتر منطقه‌ای این اتحادیه در ایران  ارسال شده بود، مورد تصویب نهایی قرار گرفت:

  • برگزاری همایش بین‌المللی بررسی اثرات تغییرات آب و هوایی بر روی محیط اقیانوس‌ها در هفته اول اسفند ماه 1401 در محل سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، با اعتبارات اتحادیه و مشارکت سازمان و سازمان‌های ذیربط در کشور ایران
  • تصویب پروژه تحقیقاتی مطالعه آخرین فناوری‌های کاربردی در زمینه نمک‌زدایی و ارائه راه‌حل و مدل متناسب با سطح اقتصادی، اجتماعی و فناوری کشورهای عضو و با اعتبارات اتحادیه و اجرای سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

 

کشور: United Statesآی پی شما: 35.175.107.142مرورگر شما: Unknown ?