از پیشرفت‌های علمی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بسیار شگفت زده شده‌ام / در بر گشت به کشور مالی سفیر این سازمان خواهم بود

وزیر علوم جمهوری مالی پس از بازدید از سازمان:
دکتر احمدو کیتا، وزیرعلوم جمهوری مالی بعد از بازدید از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: از پیشرفت‎های علمی این سازمان بزرگ بسیار شگفت زده شده‌ام و حضور در این سازمان برایم مایه افتخار است ودر بر گشت به کشور مالی سفیر این سازمان خواهم بود.

به گزارش روابط عمومی: در راستای گسترش همکاری‌های بین‌المللی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با مراکز آموزش عالی کشورهای مختلف، دکتر احمدو کیتا، وزیرعلوم جمهوری مالی بهمراه سه تن از همکاران خود ‌از سفارت جمهوری مالی در تهران، مدیر موسسه پلی تکنیک و مدیر بخش انفورماتیک وزارت علوم آن کشور، روزسه‌شنبه 14 تیرماه 1401 درجلسه مشترک با پرفسور حسن زمانیان رئیس سازمان و جمعی از مدیران سازمان شرکت کرد.

در ابتدای جلسه پرفسور زمانیان ضمن خیر مقدم و معرفی سازمان بیان داشت: در راستای تعاملات بین المللی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران آمادگی انتقال تجربیات موفق خود را در حوزه‌های مختلف به کشور مالی دارد و امیدواریم این بازدیدها ما را به سمت تعریف پروژه‌های مشترک فناوری رهنمون سازد.

وزیر علوم کشور مالی نیز در این دیدار گفت: ما به توانایی‌ها و ظرفیت‌های ایران  آگاهی داریم و مایل هستیم از تجربیات سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در زمینه‌ ایجاد مراکز فناوری استفاده کنیم.

در ادامه مدیران سازمان و تیم آموزش عالی جمهوری مالی پیرامون زمینه مشارکت‌های همکاری از جمله انتقال تجربیات در زمینه تبدیل ایده تا محصول و تعریف پروژه‌های مشترک فناوری بحث و گفتگو کردند.

سپس احمدو کیتا به اتفاق تیم همراه از پژوهشکده‌های سازمان و تعدادی از پروژه‌های در حال انجام از جمله  طرح همودیالیز، میکروسیالات، آزماشگاه گیاهان دارویی ، پروبیوتیک دامی و مرکز میکروارگانیسم‌های صنعتی و تعدادی دیگر بازدید کرد.

ایشان هم‌چنین با حضور در پارک علم و فناوری سازمان از دستاوردها و محصولات شرکت‌های مستقر در این مجموعه مانند گروه کران فعال در حوزه میکروالکترونیک و نانوالکترونیک، نیکا کمپرسور و پرنیان گستر پرتو سنج نیز بازدید کرد.

دکتر احمدو کیتا در پایان بازدید ضمن اعلام شگفتی از فعالیت‌ها و دستاوردهای سازمان اعلام کرد: اینجانب بسیار شگفت زده شده‌ام و از امروز و در بر گشت به کشور مالی سفیر سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی خواهم بود.

هم‌چنین گزارش تصویری این بازدید را می‌توان از طریق لینک زیر دید:

https://irost.org/content/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%AA%D8%B5%D9...

 

 

 

کشور: United Statesآی پی شما: 44.197.230.180مرورگر شما: Unknown ?