آیین تجلیل از برگزیدگان جشنواره های بین المللی و جوان خوارزمی برگزار شد

با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛
با حضور دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آیین تجلیل از برگزیدگان سی و چهارمین جشنواره بین المللی و بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی به صورت حضوری و مجازی صبح امروز در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی: در این آیین دکترعلی الیاسی، دبیر سی و جهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان اینکه سه دهه از برگزاری جشنواره خوارزمی میگذرد، اظهار داشت: در این مدت حدود صد نهاد و سازمان ازحامیان اجرای این جشنواره بوده اند.

وی با ارائه گزارشی از روند اجرایی این رویداد گفت: در این دوره از جشنواره ۲۰۳ طرح داخلی و ۴۷ طرح خارجی از ۲۶ کشور به دبیر خانه جشنواره ارسال شد که از میان آنها، ۱۷ طرح به هیات داوران ارجاع و در نهایت ۸ طرح داخلی، ۱ طرح ویژه و ۲ طرح خارجی از کشورهای سوییس و چین به عنوان منتخبان جشنواره امسال معرفی شدند.

وی افزود: در بخش جشنواره جوان خوارزمی نیز از میان ۲۷۶ طرح دریافتی، ۱۵ طرح به هیات داوران ارسال شد و در نهایت۹ طرح به عنوان طرح های برتر برگزیده شدند.

گفتنی است نفرات برگزیده سی و چهارمین جشنواره بین المللی خوارزمی را دکتر یوسف ثبوتی از دانشگاه زنجان به عنوان طرح ویژه، مهندس مصطفی نمازی از شرکت صنعتی دیزل، دکتر نعمت الله فولادی از پژوهشگاه فضایی ایران، مهندس عبدالرضا یعقوب زاده طاری از شرکت پویندگان راه سعادت، دکتر شاهرخ شهرام از شرکت صنایع الکترونیک ایران، مهندس علی اصغر پاشایی از سازمان صنایع دریایی، دکتر احمد مولودی ازسازمان جهاد دانشگاهی خراسان، مهندس ابوالفضل دیانی از پژوهشگاه فضایی ایران، دکتر حسین جهان خواه از پژوهشگاه بین‌المللی زلزله شناسی شامل میشدند و نفرات برگزیده خارجی این دوره از جشنواره نیز دکتر محمد خواجه نظیرالدین از کشور سوئیس و دکتر لی جیانگ از کشور چین بودند.

در بخش جشنواره جوان خوارزمی نیزسید محمد صدرالساداتی و محمد رستمی از گروه برق و کامپیوتر، ناصرگلستانی از گروه علوم پایه، صادق خزل پور، آرش طهری و مهدی اسد الله از گروه فناوری های شیمیایی، عسل پیدایی از گروه زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، یحیی چوپانی و علی نادر اسرمی از گروه مکانیک به عنوان منتخبان این جشنواره معرفی شدند.

کشور: United Statesآی پی شما: 35.172.230.154مرورگر شما: Unknown ?