بازدید هیاتی از پارک علم و فناوری سازمان از شرکت داروسازی سها

به منظور بررسی ظرفیت­ها برای ایجاد پردیس مشترک فناوری­های دارویی صورت گرفت
هیاتی متشکل از مدیران و کارشناسان پارک علم و فناوری سازمان طی مذاکره و بازدید از شرکت داروسازی سها (وابسته به سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران)، زمینه‌های همکاری مشترک و ایجاد پردیس فناوری­­های دارویی را بررسی نمودند.

زمینه‌های همکاری مشترک میان سازمان و شرکت داروسازی سها طی بازدید هیاتی از پارک علم و فناوری سازمان و مذاکره با مدیرعامل و مدیران ارشد آن شرکت مورد بررسی قرار گرفت. معرفی زیر ساخت­های سخت­ افزاری و نرم ­افزاری شرکت داروسازی سها در حوزه فناوری­های دارویی، راهکارهای تاسیس پردیس مشترک با پارک علم و فناوری سازمان ، ایجاد مرکز نوآوری‌های دارویی، جذب استارت‌آپ‌ها و همچنین همکاری شرکت با پژوهشگاه فناوری نوین سازمان از جمله موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. در ادامه مقرر شد کارگروهی متشکل از نمایندگان آن شرکت و پارک علم و فناوری سازمان عملیاتی شدن موضوعات طرح شده را پیگیری نمایند. در پایان این برنامه نمایندگان پارک علم و فناوری سازمان از خط تولید داروهای مایع آن شرکت بازدید نمودند.
شایان ذکر است شرکت داروسازی سها وابسته به سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با تولید بیش از یک­صد قلم دارو با ظرفیت بیش از 200 میلیون در سال انواع قرص و کپسول و بیش از 3 میلیون در سال انواع شربت در دو سایت کمالشهر و وردآورد، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان داروهای ژنریک کشور محسوب می شود.