بومی سازی فناوری تولید سامانه ترمز خودروهای سبک پیشرفته در کشور

توسط یک شرکت فناور حوزه مکاترونیک در پارک علم و فناوری به انجام رسید.
با دستیابی به فناوری ساخت سامانه ترمز خودروهای پیشرفته، از این پس این بخش از خودروهای سبک جدید، داخلی سازی می‌شود.

با تلاش متخصصان شرکت رویال صنعت سامانه، از شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهشهای علمی وصنعتی ایران، فناوری ساخت و تولید انبوه سامانه های ترمز خودروهای سبک پیشرفته بومی‌سازی شد. در این راستا این مجموعه موفق به اخذ قرارداد تأمین محدود سامانه و قطعات ترمز برخی خودروهای پیشرفته در حال مونتاز در خطوط تولید داخلی کشور شده است. با این دستاورد مهم، از این پس تأمین سامانه‌های ترمز برای خودروسازان داخلی و خارجی ممکن خواهد شد.

شرکت رویال صنعت سامانه که در حوزه فناوری های مرتبط با خودرو دارای سابقه فعالیت می باشد، اخیراً فعالیت های خود را توسعه داده و هم‌اکنون توانایی ساخت و تولید اکثر سامانه‌های خودرویی را دارا می باشد.  شرکت که سابقاً در زمینه ساخت سنسور اکسیژن و تولید ECU خودرو فعالیت داشت اخیراً بستر تست سنسور اکسیژن را به طور کامل بومی سازی کرده است. همچنین شرکت دانش فنی مربوط به سرامیک سنسور اکسیژن را بدست آورده و آن را تولید می کند که قابل رقابت با نمونه های خارجی می باشد. شرکت رویال صنعت سامانه در حال راه اندازی خط تولید سامانه ترمز خودرو یک خودروی خارجی می باشد و در این مورد با یک شرکت خودرویی قراردادی را به امضاء رسانیده است. 
یکی از نقاط قوت این شرکت توانایی در مهندسی معکوس و بومی سازی فناوری های غیر بومی با انعطاف و سرعت بالا می باشد.
برخی دستاوردهای اخیر این شرکت شامل ساخت سامانه ها و قطعات خودرویی مانند سامانه ترمز جدید خودرو جک، سنسور اکسیژن موتورهای احتراق داخلی، ECU ماشینهای سبک و سنگین و سایر قطعات خودرویی است.