خبرها

نشست هم‌انديشي سرداوران سامانه ملي ارزيابي اختراعات و نوآوري‌ها در سازمان برگزار شد.
سمینار مدیریت مالکیت فکری، استراتژی برای تجاری سازی نوآوری‌های پژوهشی در سازمان برگزار شد.
به نقل از خبرگزاري خانه ملت: عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بحث مالکیت فکری و معنوی چند بند آن مربوط به کمیسیون فرهنگی بود که تصویب کرده‌ایم و چند بند آن باید در کمیسیون قضایی تصویب شود.
به نقل از خبرگزاري خانه ملت :
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس با یادآوری اتمام بررسی لایحه مالکیت فکری در نشست امروز این کمیسیون گفت: بر اساس مصوبه امروز؛ شورای عالی مالکیت فکری به ریاست رئیس جمهور یا معاون اول و ۱۶ عضو متشکل از چندین وزارتخانه ایجاد می‌شود.
فراخوان ثبت نام و ارائه درخواست برای بهره مندی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان برای دانشجویان جدیدالورود اعلام شد.
بزرگداشت هفته دفاع مقدس با شرکت در:
غرفه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در نمایشگاه دستاوردها و توانمندی‌های مبتنی بر دانش و فناوری دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی میزبان بازدیدکنندگان است.
سمینار "معرفی نوآوری" در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
ثبت نام و ارائه طرح در سی و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تا 15 مهرماه امسال ادامه دارد.
سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران به عضویت شبکه "پیشگامان پژوهش و نوآوری" سازمان همکاری‌های اقتصادی (D-8) درآمد.
تفاهم نامه همکاری با محوریت رفع مشکلات فناورانه شرکت های زیر مجموعه اتاق بازرگانی تهران بین سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران امضا شد.
كميتة دائمي سازمان كنفرانس اسلامي در زمينة همكاريهاي علمي و فني (COMSTECH) اولین مسابقه رباتیک کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی را برگزار می‌کند.
قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل تاکید کرد:
قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل در جلسه مشترک با رئیس و هیئت رئیسه سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، تبدیل این سازمان به قطب همکاری‌های فناوری - علمی بین‌المللی را خواستار شد.
ثبت نام در بيست و يكمين جشنواره جوان خوارزمي تا 31 مرداد ماه تمدید شد.
تفاهم نامه همکاری سازمان با دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي گرگان به منظورهمكاري پژوهشی و آموزشی دوره‌های تحصيلات تكميلي امضا شد.
به منظور آشنایی با فعالیت شرکت‌های دانش بنیان مرکز رشد واحدهای فناور سازمان:
دکتر صاحبكار خراساني رئیس مرکز شرکت‎ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و هيات همراه در بازدید از سازمان در جلسه مشترک با مدیران شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان شرکت کرد.