جستجوی کتاب

«خانه كتاب» موسسه ای غیرانتفاعی و غیر دولتی است كه با هدف ارایۀ اطلاعات در زمینۀ كتاب  های منتشر شده در ایران از سال 1372 آغاز به كار كرده است و پایگاه اینترنتی آن به منظور در دسترس قرار دادن اطلاعات کتاب‌ها درسال ۱۳۷۷ تأسیس شده است. مشخصات کتاب‌شناختی تمام کتاب هایی که در کشور منتشر می‌شود، به انضمام معرفی کوتاه، تصویر روی جلد و نیز تصویر صفحات نخستین هر کتاب (تا قبل از متن اصلی)، دو روز پس از اخذ مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این پایگاه ثبت می‌گردد. اطلاعات و راه هاي دسترسي به ناشران فعال كشور نيز در همين پايگاه قابل دستيابي است. علاوه بر اطلاعات كتاب‎ها و ناشران، مجموعه اي از بانك هاي اطلاعاتي حوزه كتاب نيز در اين موسسه توليد مي شود كه از طريق اين پايگاه قابل دستيابي است. اين بانك ها عبارتند از: «بانك نسخه هاي خطي ايران و برخي كتابخانه‎هاي جهان»، «كتابفروشي ها»، «چاپخانه ها»، «اهل قلم»، «كاغذفروشي ها»، «ليتوگرافي‎‎ها»، «صحافي‌ها»، «مراكز پخش كتاب»، «تصويرگران»، «طراحان گرافيست»، «ناشران الكترونيك»، «نمايندگان ناشران خارجي».

NOSABooks  این امکان را به جستجوگران کتاب می‌دهد که با سرعت زیاد به دنبال کتاب مورد نظر خود در یک پایگاه اطلاعات مرجع کتاب بگردند و پس از یافتن آن چهار امکان مهم در اختیار آنها قرار می‌گیرد:
    • ملاحظه اطلاعات کامل و دقیق آن از مراجع اصلی فهرست نویسی کتاب نظیر کتابخانه ملی ایران
    • ملاحظه موجودی کتاب در کتابخانه‌های عضو شبکه سیمرغ
    • ملاحظه اطلاعات دیجیتال کتاب مانند عکس روی جلد و معرفی کتاب که توسط ناشر در اختیار شرکت نوسا قرار گرفته است
    • ملاحظه صفحه اختصاصی ناشرین فعال در پروژه
NOSABooks که شامل اطلاعات تمامی کتابهای ناشر به شکل طبقه‌بندی شده است.
به این ترتیب دوستداران کتاب می‌توانند کلیه کتابها را به دقیقترین شکل جستجو کنند، در صورت تمایل آنرا از ناشر کتاب و یا از هر کتابخانه‌ای که دسترسی بهتری به آن دارند تهیه کنند. امکان تهیه کتابهایی که دیگر چاپ نمی‌شوند و فقط در کتابخانه‌ها موجودند یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد
NOSABooks است.

پايگاه اطلاع رسانى كتابخانه‌ها (Lib.ir)، دسترسي كاربران به اطلاعات كتابخانه‌هاي تخصصى، دانشگاهي و عمومي كشور و آشنايي دانش پژوهان با كتابخانه‌ها و خدمات مختلف آنها و عرضه مجموعه اطلاعاتي كه در شناخت كتابخانه‌ها مؤثرند، از جمله اهداف اين پايگاه به شمار مي‌رود.

کتابخانه دیجیتالی تبیان بیش از 100.000 منبع خود را در سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی به صورت رایگان به کاربران ارائه می دهد. مهمترین خدماتی که در کتابخانه دیجیتالی تبیان به کاربران ارائه میشود عبارتند از « پرسش از کتابدار»، «ارسال منابع توسط کاربران»، «فیش برداری و یادداشت برداری»، «نقدو بررسی منبع توسط کاربر»، « مرور الفبایی منابع»، « اشتراک گذاری منابع با کاربران»، «کتابخانه شخصی با قابلیت های مدیریت و سازماندهی منابع ارسالی و مورد علاقه» ، همچنین کاربران از طریق انواع وسایل ارتباطی از جمله تلفن همراه، تبلت، و تلویزیون های هوشمند می توانند براحتی از خدمات و منابع کتابخانه استفاده نمایند.

دانلود رایگان کتاب الکترونیک متنی و کتاب گویا در موضوع های گوناگون.

دانلود کتاب الکترونیک فارسی. مقالات جدید دانشگاهی و مقالات علمی

در حال حاضر 2000 کتابخانه از تمامی استان ها به این سامانه یکپارچه متصل شده اند و فرایند اتصال سایر کتابخانه ها در استان های کشور به صورت گام به گام و به موازات توسعه و بهبود سامانه به پیش می رود . با اجرای طرح عضویت سراسری میتوانید با عضویت در یک کتابخانه از کلیه کتابخانه های سراسر کشور که به این سامانه متصل می باشند خدمات دریافت کنید.

مرجع خرید و دانلود رایگان کتابهای صوتی فارسی در موضوعات تاریخ و جامعه شناسی، داستان و رمان ایرانی و خارجی، روانشناسی و خودشناسی و... کتابهای صوتی به سایر زبان‌ها

در اين سايت هر کاربر پس از پایان یافتن پروسه ثبت نام صاحب یک صفحه شخصی می‌گردد و می‌تواند کتاب‌های الکترونیکی خود را به اشتراک بگذارد و کتاب‌های دیگران را به رایگان دانلود کند. درباره کتاب‌هایی که می‌خواند با دوستانش گفتگو کند و ...

فیدیبو اولین سامانه multi-platform تولید و توزیع کتاب الکترونیک و صوتی در خاورمیانه است که مبتنی بر استانداردهای جهانی صنعت نشر و با رعایت کامل قانون جهانی کپی رایت طراحی و اجرا شده است.  می‌توانید بدون ثبت‌نام و پرداخت هیچ‌گونه هزینه‌ای از سایت و اپلیکیشن فیدیبو استفاده و کتاب‌های رایگان و نسخه‌های نمونه را مطالعه کنید؛ اما خرید فقط برای کاربرانی میسر است که که در سایت یا اپلیکیشن فیدیبو ثبت‌نام کرده‌اند و برای خود حساب کاربری ثبت کرده‌اند.