تفاهم نامه همکاری با موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی امضا شد

تفاهم نامه همکاری سازمان با موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی به منظور ایجاد و گسترش زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی امضا شد.

به گزارش روابط عمومی: نشست امضای تفاهم نامه همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران با موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی در راستای تحقق اهداف مقرر در سند چشم انداز 1404، سیاست های کلی علم و فناوری و اقتصاد مقاومتی مبتنی بر توسعه  علوم و فناوری مورد نیاز کشور و تقویت اقتصاد دانش بنیان، تدابیر و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص تولید ثروت از یافته‌های پژوهشی وضرورت توسعه و تجاری سازی علوم و فناوری و به منظور ایجاد و گسترش زمینه‎های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی جهت رفع نیازهای موجود در صنایع کشور روز چهارشنبه 5 تیرماه در محل سازمان برگزار شد.
در ابتدای این جلسه دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ضمن خیر مقدم به مهمانان، گزارشی از وضعیت علمی و پژوهشی سازمان ارائه و ابراز امیدواری کرد که ادامه همکاری بین این دو مجموعه در جهت رفع نیازهای موجود در صنایع کشور مفید باشد.
همچنین دریادار دوم  مهندس ستاد فرهاد امیری ضمن قدردانی از میزبانی سازمان، تعامل و گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی با سایر مراکز پژوهشی را از اهداف موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی عنوان و گفت: این موسسه علاقمند به استمرار بخشیدن به زمینه‌های همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی با سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران می‌باشد..
در ادامه این نشست تفاهم نامه همکاری با محورهای همکاری مشترک در جهت  تجاري‌سازي فناوری‌های در دست اقدام، همکاری مشترک در حمايت از مخترعين و محققین و برگزاری دوره های آموزشی، سمینار، کارگاه  و همایش علمی و بازدیدهای علمی مشترک  امضا شد.
در پایان این نشست مهمانان از دستاوردهای علمی و پژوهشی سازمان در حوزه‌های مختلف و هم‎چنین از شرکت‎های دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان بازدید کردند.