برنامه های دفتر مالکیت فکری همزمان با برگزاري هفدهمين نمايشگاه پژوهش، فناوري و فن بازار

به گزارش روابط عمومي هفدهمين نمایشگاه پژوهش، فناوري و فن بازار از ناريخ 24 تا 28 آذرماه جاری در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين المللي تهران برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومي هفدهمين نمایشگاه پژوهش، فناوري و فن بازار از ناريخ 24 تا 28 آذرماه جاری در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين المللي تهران برگزار می‌شود.

دکتر انور شلماشي مديرکل دفتر مالکيت فکري گفت: با توجه به رسالت اين دفتر و بر اساس هدف‌هاي تعيين شده، به منظور گسترش همکاري‌ با مراكز آموزشي، نحقيقاتي و پژوهشي جهت شناسايي مخترعان و نخبگان، بکارگيري و استفاده از توانمندي‌هاي سازمان در جهت حمايت از مخترعان و ترويج مباحث مربوط، دفتر مالكيت فكري در هفدهمين نمايشگاه پژوهش، فناوري و فن بازار حضوری فعال خواهد داشت.

مديرکل دفتر مالکيت فکري افزود: به منظور نشان دادن جايگاه ويژه دفتر مالكيت فكري سازمان در اين نمايشگاه، كه همه ساله با مشاركت گسترده دانشگاه‌ها، مراکز رشد، پارک‌هاي علم و فناوري و شركت هاي فعال در زمينه تجاري سازي برپا مي‌گردد، برنامه ريزي‌هاي خوبي تدارك ديده شده، كه به طور خلاصه مي‌توان به برگزاری سه کارگاه از سلسله مباحث مالکیت فکری با عناوین "آشنايي با مفاهيم مالكيت فكري"، "آشنايي با نحوه اعتبارسنجي اختراعات" و "آشنایی با نحوه جستجو در منابع اطلاعاتی پتنت" ، ارائه خدمات مشاوره‌اي در زمينه‌هاي ثبت اختراعات در داخل و خارج كشور، انجام امور  اعتبارسنجي اختراعات و پذيرش استعلام‌هاي ارسالي از سوي اداره ثبت اختراع در محل نمايشگاه اشاره نمود.

وي تصريح کرد: همكاران اين دفتر در مدت برگزاري نمايشگاه با ارائه مشاوره‌هاي فني تخصصي از يک سو و حضور در بخش فرهنگ سازي و ترويج مالکيت فکري، آمادگي پاسخ گويي به سوالات متقاضيان را دارند. همچنين دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی می‌توانند ضمن بازدید از نمایشگاه، با شرکت در کارگاه‌های آموزشی دفتر مالکیت فکری، گواهی‌نامه شرکت در دوره دریافت کنند.