کسب رتبه برتر سازمان در نظام رتبه بندی بین المللی Scimago

سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در نظام رتبه بندی بین المللی Scimago و در بخش نوآوری رتبه برتر را کسب کرد.

در آخرین رتبه بندی بین المللی اعلام شده در سال 2022 توسط پایگاهScimago  ، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در بخش نوآوری، در میان پژوهشگاه‌های کشور رتبه اول و در بین کل دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های ایران رتبه دوم را کسب کرد.

دکتر مریم عطاپور، رئیس کتابخانه و دبیر کارگروه رتبه بندی و علم سنجی سازمان، دراین رابطه گفت: تلاش بر این است که علاوه بر حفظ و ارتقا سازمان در رتبه بندی داخل کشور، سازمان به تدریج در رتبه بندی‌های بین الملل نیز ورود کرده و لازمه این امر مشارکت و هم‌فکری اعضا هیات علمی، مدیران و کارکنان سازمان و به ویژه حضور پررنگ‌تر اعضا در پایگاه‌های علمی بین‌الملل (نظیر LinkedIn، Research Gate، Google Scholar، ORCID، Scopus و غیره) می‌باشد.

ایشان در ادامه بیان داشت: به این منظور جلسات هم‌فکری در تاریخ‌های 14، 15 و 21 آبان ماه در پژوهشکده‌های سازمان برگزار و جمع بندی موارد و پیشنهادات در جلسه‌ای که به این منظور در پژوهشگاه رنگ در تاریخ 23 آبان برگزار گردید منعکس شد. مواردی همچون تخصیص امتیاز به برگزاری جشنواره های ملی و بین الملل، آزمایشگاه‌های مرجع، فوکال پوینت‌ها، همایش‌های بین الملل و موزه های علمی و داوری اختراعات بین المللی از جمله پیشنهاداتی بود که از طرف سازمان در جلسه مذکور مطرح شد و  امید است در سال‌های آتی این موارد نیز در رتبه بندی مد نظر قرار گیرد.

قابل ذکر است درآخرین رتبه بندی اعلام شده پایگاه استنادی جهان اسلام نیز سازمان در سه بخش فناوری و نوآوری، اثرگذاری اقتصادی و هم‌چنین خدمات اجتماعی و زیرساخت‌ها در میان پژوهشگاه‌های کشور رتبه اول را کسب کرده بود.

1111111111111111.jpg (596×273)