ساخت آزمایشگاهی زیرپایه کاتالیستی سرامیکی مبدل کاتالیستی اگزوز خودرو

به همت فناوران شرکت المان صنعت سیستم در پارک علم و فناوری سازمان محقق شد.
زیرپایه کاتالیستی سرامیکی خودرو و موتورسیکلت که به منظور کاهش آلاینده‌های ناشی از احتراق در اگزوز استفاده می‌شود در شرکت المان صنعت سیستم بصورت آزمایشگاهی ساخته شد.

به همت تحقیق و توسعه شرکت المان صنعت سیستم، از شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری سازمان پژوهشهای علمی و ثنعتی ایران، دانش ساخت زیرپایه کاتالیستی سرامیکی مبدلهای کاتالیستی اگزوز خودرو و موتور سیکلت که قبلاً وارد می‌شد به صورت آزمایشگاهی باموفقیت بدست آمد. با این موفقیت، راه برای دستیابی به فناوری تولید صنعتی این محصول راهبردی صنعت خودرو، هموارتر شده و از خروج ارز از کشور در این زمینه جلوگیری خواهد شد.

شرکت المان صنعت سیستم در سال 1395 در تهران به ثبت رسیده است که فعالیت خود را با طراحی و ساخت کارخانه های تولید پودر میکرونیزه  فلزی مانند مس و آلومینیوم و ... با مورفولوژی های مختلف کروی و فلیک  آغاز نمود و در مراحل رشد و در راستای  نیاز صنایع مختلف کشور در سالهای اول فعالیت خود موفق گردید در زمینه ساخت بتن‌های سبک AAC اقدام به راه اندازی کارخانه های پودر آلومینیوم میکرونیزه و فلیک نموده و در جهت خودکفایی کشور گامهای موثری بردارد که نتیجه آن بومی سازی این تکنولوژی در کشور بود.

 این شرکت همزمان با فعالیت های صدرالاشاره با توجه به معضل آلودگی هوای کلان شهر ها که عمدتاً ناشی از محصولات احتراق موتور سیکلت ها و خودروها می باشد باتکیه بر توانمندی نیروهای مجرب بررسی های لازم در زمینه کاتالیست خودرو و موتورسیکلت را در کشور آغاز کرد و در نهایت مشخص شد که زیرپایه های خودرو وارداتی است و کل سیستم کاتالیست و زیر پایه از خارج از کشور وارد می شوند لذا اقدام به ساخت  زیر پایه کاتالیست در مقیاس آزمایشگاهی را آغاز نموده و اولین بار موفق به ساخت زیر پایه های سرامیکی در کشور شد.

از دیگر فعالیت های این شرکت می توان به ساخت تجهیزات مربوط به آسیاب های پیشرفته مانند آسیابهای سانتریفوژ و بالمیلهای  تحت گاز صنعتی و میکسر های وی شکل (V-BLENDER ) اشاره کرد.