اخبار پارک

در بازدید از پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد
بازدید از پارک علم و فناوری ، حضور در هیأت رئیسه دانشگاه سیستان و بلوچستان و بازدید از مراکز نوآوری و خلاقیت تخصصی زاهدان توسط رئیس محترم سازمان و هیأت رئیسه و معاونان پارک سازمان محقق شد.
امضای توافق نامه همكاري با صندوق نوآوری و شکوفایی در زمينه توانمند سازي شركت هاي دانش بنيان
با دستیابی بهتر به بسته‌های حمایتی صندوق نوآوری و شکوفایی، مسیر تجاری‌سازی و توانمندسازی شرکت‌های فناور مستقر در پارک سازمان هموارتر شد.
برای آشنایی با فعالیت‌ها و بررسی زمینه‌های همکاری بین پارک علم و فناوری سازمان و پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی صورت گرفت.
هیأتی از مدیران پارک علم و فناوری سازمان طی بازدید از پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی، زمینه‌های همکاری مشترک را بررسی نمودند.
توسط یک شرکت فناور حوزه مکاترونیک در پارک علم و فناوری به انجام رسید.
با دستیابی به فناوری ساخت سامانه ترمز خودروهای پیشرفته، از این پس این بخش از خودروهای سبک جدید، داخلی سازی می‌شود.
معرفی خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری سازمان
خدمات تأمین اعتبار و سرمایه صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکتهای مستقر در پارک علم و فناوری و چگونگی دریافت آن به شرکتهای مستقر در پارک سازمان تشریح شد.
در یک شرکت دانش بنیان دارویی در پارک علم و فناوری سازمان محقق شد
با تسلط به فناوری کنترل رهایش داروها در بدن، تولید بخش عمده ای از نیاز کشور به داروهای ضدسرطان، کنترل قند خون و پیشگیری از بلوغ زودرس محقق شد.
به منظور توانمندسازی منابع انسانی در حوزه مالکیت معنوی و دارایی‌های فکری انجام شد.
پارك علم و فناوري سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، كارگاه مجازي آشنايي با مباني ثبت اختراعات و توانمند سازي داوران ثبت اختراع، ویژه دانشجويان دكتري سازمان را برگزار کرد.
دریافت گواهی نانومقیاس محصول در یک شرکت فناور مستقر در پارک
محصول پودر نانو میله منیزیم هیدروکسی آپاتیت کربناته که دارای مصرف خاص در صنایع پزشکی است موفق به دریافت گواهی نانو مقیاس و ورود به مرحله تجاری سازی شد.
به همت فناوران شرکت المان صنعت سیستم در پارک علم و فناوری سازمان محقق شد.
زیرپایه کاتالیستی سرامیکی خودرو و موتورسیکلت که به منظور کاهش آلاینده‌های ناشی از احتراق در اگزوز استفاده می‌شود در شرکت المان صنعت سیستم بصورت آزمایشگاهی ساخته شد.
با تصویب آیین نامه‌ها و دستوالعمل‌های جدید داخلی پارک، فرآیندهای ستادی پارک کامل‌تر می‌شود.
دومین جلسه شورای نوآوری و فاوری پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی وصنعتی ایران با دستور کار تصویب آیین‌نامه‌ها و شیوه‌نامه‌های داخلی پارک برگزار شد.
با هدف بررسی زمینه‌های توسعه همکاری‌ها برای ارائه خدمات استاندارد انجام شد.
رئیس محترم سازمان ملی استاندارد و هیأت همراه از بخش‌‌ها و واحدهای فناور مرتبط با خدمات استاندارد و استانداردسازی مستقر در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بازدید نمودند.
توسط یک شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری سازمان محقق شد.
تولید محصولات بیوپلیمری از ضایعات غذایی و کشاورزی با دستیابی به فناوری تولید امکان‌پذیر شد.
توسعه همکاری‌های صندوق پژوهش و فناوری توسعه فناوری‌های پیشرفته
با هدف تقویت حمایت‌های مالی و اعتباری از طرح های حوزه فناوریهای سلولهای بنیادی، نشستی در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزارشد.
با هدف برونسپاری خدمات پلتفرم توسعه فناوری صورت می‌گیرد
پارک علم و فناوری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در نظر دارد به منظور ارائه خدمات مورد نیاز شرکت‌ها و هسته های مستقر در این پارک در حوزه های مختلف کسب و کار، بستری برای دریافت خدمات از کارگزاران ایجاد نماید.
به همت پژوهشگران مستقر درسازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران محقق شد؛
مواد مقاوم هایتک بر پایه پلی یوریا که در مقابل ضربه، انفجار و گلوله در پارک علم و فناوری سازمان تولید شد.