خبرها

از سوي دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران آغاز ثبت‌نام و ارائه طرح در بیست و دومین جشنواره جوان خوارزمی از اردیبهشت تا پایان تیرماه تعيين شده است.
از سوي دبيرخانه جشنواره جوان خوارزمي سازمان پژوهش‌هاي علمي و صنعتي ايران آغاز ثبت‌نام و ارائه طرح در سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی از اردیبهشت تا شهریورماه تعيين شده است.
به همت اعضای هیات علمی سازمان:
طراحی و ساخت گازی‌ساز زیست توده (Biomass) از نوع پایین سو (Downdraft) در پژوهشکده مکانیک سازمان انجام شد.
شرکت‌های دانش بنیان و فناور مستقر در مرکز رشد واحد‌های فناور سازمان در جهت مقابله با ویروس کرونا به صورت شبانه روزی در حال فعالیت می‌باشند.
با حضور رئیس جمهوری و وزیر علوم؛
با حضور رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، از ۱۵ طرح برگزیده سی‌ و سومین جشنواره بین‌المللی خوارزمی تقدیر شد.
شرکت مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان طراحی و ساخت کیت‌های پزشکی را انجام می‌دهد.
مدیر کل دفتر مرکزی ارتباط با صنعت خدمات فناوری سازمان گفت: درسامانه آپدیت شده کارآموزی امکان رویت دستاورد دانشجویان در این دوره امکان پذیر است.
دکتر علی الیاسی با صدور حکمي، دکتر داوود زارع را به سمت رِئیس اداره تحصيلات تكميلي و آموزش های تخصصی سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران منصوب کرد.
در اولین جلسه شورای هماهنگی سازمان ها و مجامع بین المللی با حضور وزیر علوم:
در اولین جلسه شورای هماهنگی سازمان‌ها و مجامع بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و قائم مقام وزیر در امور بین الملل عملکرد سه شبکه بین‌الاسلامی و سازمان بررسی کرد.
دکتر عليرضا عشوري با صدور حکمي، محمدرضا فرهمندنژاد را به سمت سرپرست اداره كل حراست سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران منصوب کرد.
دکتر عليرضا عشوري با صدور حکمي، دکتر انور شلماشی را به سمت مدیرکل دفتر پژوهش، فناوری و آموزش سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران منصوب کرد.
در راستای استفاده بیشتر دانشگاه‌ای کشور از خدمات سامانه ملی کارآموزی انجام شد:
تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه‌ها جهت تسهیل در استفاده از سامانه کارآموزی امضا شد.
آمادگی سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برای:
صحت سنجی و کالیبراسیون رایگان دماسنج‌های پزشکی بر اساس استانداردهای بین‌المللی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام می‌شود.
تست دستگا‌‌ه‌های ونتیلاتور طبق استاندارد بین المللی ISO80601-2-12 توسط آزمایشگاه مرجع سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام می‌شود.
سامانه ملی کاراموزی با توجه به اهمیت خدمت‌رسانی مستمر به دانشجویان و واحدهای پذیرنده کارآموز فعال است.