اخبار

این فلور جامع‌ترین کتاب درخصوص معرفی گل‌سنگ‌شناسی ایران است که سه جلد اول آن در حال ویرایش است که در این خصوص از متخصصانی از کشورهای آلمان، فنلاند، اسپانیا و انگلیس بهره‌ گرفته شده‌است که پس از اخذ مجوزهای لازم برای چاپ به مرحله نهایی خود نزدیک خواهد شد.
بیست‌ویکمین جوایز ترویج علم به 14 فرد و نهاد از جمله موزه گل سنگ­های ایران به پاس فعالیت در زمینه‌­های ترویجی، علمی و آموزشی و نیز کمک به عمومی‌سازی علم و تعامل بهتر دانشمندان، مردم و مدیران اهدا گردید.
"پروژه آنلاین سازی مایکوتای گلسنگی ایران" از سوی محققان طراحی شده که هدف عمده آن توسعه و بومی سازی مطالعات قارچ شناسی-گلسنگ شناسی در کشور و تشویق دانشجویان به یادگیری آسان گلسنگها است.

سایر بخش‌ها و لینک‌های مرتبط

نمایه هرباریوم ها (Index Herbariorum) مشخصات همه هرباریوم های ثبت شده در فهرست جهانی را به همراه اطلاعات نوع زمینه فعالیت، اعضای هیات علمی و کارشناسان شاغل در آنها را ارائه می دهد. این فهرست آنلاین و قابل جستجو به پژوهشگران امکان دسترسی به داده های مربوط به 3400 هرباریوم بین المللی در سراسر جهان را فراهم می کند.  در مجموعه کلان جهانی هرباریوم ها، غالب بر 350 میلیون نمونه هرباریومی ( گیاه، قارچ، خزه، جلبک و گلسنگ) به طور دائم برای تحقیقات علمی دانشمندان نگهداری می شوند. هرباریوم موزه گلسنگ های ایران نیز در این فهرست بین المللی با کد (ICH) قابل جستجو است.

یومک-ایکوم حامی جهانی موزه های دانشگاهی و کلکسیون های علمی مرتبط با رشته ها و گرایش های علمی مختلف در سطح آکادمیک و دانشگاهی است. یومک-ایکوم همواره از توسعه مداوم موزه ها و کلکسیون های علمی مجموعه های آکادمیک که در زمینه تحقیقات، آموزش، ترویج، حفاظت از میراث فرهنگی، تاریخی ، طبیعی و علمی فعالیت دارند پشتیبانی و حمایت می کند.

انجمن بین المللی گلسنگ شناسی (IAL) مطالعه و حفاظت از گلسنگ ها را ترویج می کند. این انجمن همچنین هرچهار سال یک همایش بین المللی برگزار می کند.  هماهنگی سفرهای علمی بین المللی و انتشار خبرنامه گلسنگ شناسی را بر عهده دارد. همچنین یک بستر لازم برای امکان بحث آنلاین در مورد موضوعات مورد علاقه گلسنگ شناسان را فراهم می کند.

مجله قارچ شناسی ایران (Mycologia Iranica)، نشریه مستقل متعلق  به انجمن قارچ شناسی ایران (IMS) است که به زبان انگلیسی منتشر می گردد، این مجله دارای رتبه علمی و پژوهشی بوده و مراحل چندگانه داوری دقیق علمی در آن صورت می گیرد. این مجله، مقالاتی در زمینه های تحقیقات بنیادی و کاربردی مرتبط به  انواع قارچ ها و ارگانیسم های شبه قارچ (شامل قارچ های رشته ای ، مخمرها ، قارچ های گلسنگ دوست،  اوومیستها و گلسنگ ها) منتشر می کند. 

فراخوان و اطلاعیه