عمده فعالیت ها

(ICARD)

''

برنامه پژوهشی جندی شاپور

''

سیمرغ

' برنامه سیمرغ از سال 1389 به منظورفراهم‌آوردن زمینه‌های لازم برای آشنایی، تبادل علمی و همکاری صاحب‌نظران دیگر کشورها در حوزه‌های مختلف علم و فناوری با اندیشمندان ایرانی آغاز شد.'

ICRP

''

ICED

'در این برنامه، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی – پژوهشی داخل کشور می‌توانند از استادان و پژوهشگران برجسته بین‌المللی و ایرانی مقیم خارج از کشور با هدف تدریس در دانشگاه‌ها یا مراکز علمی- پژوهشی داخل کشور دعوت به عمل آورند'

پیترودلاواله

'برنامه پیترو دلاواله طی تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران و وزارت آموزش، دانشگاه‌ها و تحقیقات ایتالیا در سال 1394 در ایران با امضای وزیران وقت علوم دو کشور پیشنهاد شد '

برنامه پژوهشی شمس تبریزی

''

فراخوان دیپلماسی علم، فناوری و نوآوری (STID)

''

قابل توجه پژوهشگران گرامی

به اطلاع پژوهشگران محترم می‌رساند با توجه به بروزرسانی سرور سامانه مدیریت پژوهش، لینک قبلی سامانه موقتا در دسترس نیست. لذا جهت ورود به صفحه مدیریت پژوهش به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 http://62.60.140.244

 

مجریان محترم علاقمند به دریافت حمایت‌های مالی از مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی
اعلام اسامی پذیرفته‌شدگان برنامه پژوهشی شمس تبریز
ایشان به عنوان پژوهشگر برتر کشوری در سال 1397 و عضو هیأت علمی برجسته از بنیاد دانشگاهی فردوسی در سال 1392 انتخاب شده‌اند. همچنین ایشان جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان در پنجمین دوره اعطای این جایزه را دریافت کرده است.
دکتر فتوحی فیروزآباد دارای مدرک دکتری تخصصی مهندسی برق از دانشگاه ساسکاچوان کانادا است.
مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی به عنوان دبیرخانه کارگروه سرن در نظر دارد "دومین همایش ملی دستاوردها و چشم‌اندازهای همکاری با سرن" را با همکاری پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در تاریخ 24 آذر 1401 با حضور محققان و مهندسان این حوزه برگزار کند.
مرکز مطالعات و همکاریهای علمی بین المللی برگزار میکند: کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها
کنفرانس اقتصاد جهانی و تحریم‌ها در راستای اجرای ماده یک اساسنامه مرکز و دستیابی به اهدافی همچون –برنامه‌ریزی و هماهنگی در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی و همایش‌های منطقه‌ای یا بین‌المللی – و براساس مصوبه هیات امنا و با همکاری روسا و مدیران گروه دانشکده‌های اقتصاد تهران و شهرستان‌ها در تاریخ 17 و 18 مهرماه 1398 برگزار خواهد شد. مرکز مطالعات و همکاریهای علمی بین المللی با بررسی‌های انجام شده و با مطالعه همه‌جانبه در خصوص اولویت‌های پژوهشی کشور و با استناد به نتایج تحقیقات مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری که اولین اولویت آن "ضرورت اصلاحات ساختار اقتصادی" می‌باشد، این موضوع مهم را مورد توجه قرار داده و کنفرانس سالیانه خود را به موضوع "اقتصاد جهانی و تحریم‌ها" اختصاص داده است.
مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی به عنوان دبیرخانه کارگروه سرن در نظر دارد "دومین همایش ملی دستاوردها و چشم‌اندازهای همکاری با سرن" را با همکاری پژوهشگاه دانش‌های بنیادی در تاریخ 24 آذر 1401 با حضور محققان و مهندسان این حوزه برگزار کند.
مرکز مطالعات و همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم در راستای دستیابی به رسالت دیپلماسی علم و فناوری، گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی با همکاری سازمان پژوهش‌های علمی و فناوری کشور ترکیه (توبیتاک)، سومین فراخوان طرح‌های پژوهشی دو کشور با عنوان شمس تبریزی را برگزار می نماید.
کمیسیون ‌های تخصصی شورای عالی عتف با توجه به اسناد بالادستی (سند چشم انداز، برنامه ششم توسعه، نقشه جامع علمی کشور، و...) و با بررسی و مطالعه حوزه‌های تخصصی مربوط به تعامل با جامعه علمی کشور اولویتهای پژوهش و فناوری را در بازه زمانی 1396 تا 1400 به شرح زیر تعیین کرده است: