جمعه 6 اردیبهشت 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

نشست هم انديشي رييس سازمان با اعضاي هيئت علمي و کارشناسان پژوهشکده‌هاي کشاورزي، مکانيک، فناوريهاي شيميايي و مطالعات فناوري‌هاي نوين

  • چهارشنبه 3 مرداد 1397
  • 1563

نشست هم انديشي رييس سازمان با اعضاي هيئت علمي و کارشناسان پژوهشکده‌هاي کشاورزي، مکانيک، فناوريهاي شيميايي و مطالعات فناوري‌هاي نوين برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اين هفته رئيس سازمان به همراه معاونين ضمن ديدارهايي جداگانه، نشست ‌هايي را با اعضاء هيات علمي و كارشناسان پژوهشكده‌هاي كشاورزي، مكانيك، فناوري‌هاي شيميايي و مطالعات فناوري‌هاي نوين برگزار نمود. طي اين نشست‌ها كه به‎منظور هم انديشي و تبادل نظر درخصوص ارتقاء روند پژوهش و فناوري در سازمان برگزار شده بود اعضاء هيات علمي و كارشناسان به بيان نقطه نظرات خود پيرامون چالش‌ها و فرصت هاي پيش‌رو در اين حوزه پرداخته و انتقادات و پيشنهاداتي را مطرح نمودند.

ضرورت پرداختن به راهكارهاي مقابله با ريزگردها و پرورش گياهان مقاوم به شوري و خشكي و همچنين لزوم سرمايه گذاري بيشتر بر روي زير ساخت‌ها از جمله مواردي بود كه در پ‍ژوهشكده كشاورزي مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. در پژوهشكده مكانيك نيز محور اصلي برنامه‌ها و فعاليت‌ها ياري رساني به نهادهاي حاكميتي در زمينه استانداردهاي بهينه سازي مصرف انرژي و كاهش گازهاي گلخانه‌اي و همچنين درآمدزايي از طريق انجام طرح‌هاي تقاضا محور صنعتي و نيز ارائه خدمات به شركت‌هاي دانش بنيان عنوان گرديد. گزارش آماري مربوط به روند پنج ساله فعاليت‌هاي پ‍ژوهشكده فناوري‌هاي شيميايي در حوزه‌هاي مختلف پژوهش و فناوري از اهم موضوعاتي بود كه در اين پژوهشكده مورد بحث و گفتگو قرار گرفت. در پژوهشكده مطالعات و فناوري‌هاي نوين نيز آمادگي آن پژوهشكده براي انجام مطالعات راهبردي در خصوص چالش‌هاي پيش روي كشور نظير آب، انرژي و ريزگرد اعلام گرديد. در ادامه اين نشست‌ها دكتر عشوري به تشريح برنامه‌هاي آتي و راهكارهاي در نظر گرفته براي دستيابي به اهداف تعيين شده پرداخته و معاونين نيز به موارد مطرح شده در خصوص حوزه كاري خود پاسخ دادند.  
 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27