جمعه 3 اسفند 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با صدور حکمي از سوي رييس سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران

«سرپرست معاونت توسعه فناوري» منصوب شد

  • یکشنبه 23 اردیبهشت 1397
  • 1562

دکتر عليرضا عشوري با صدور حکمي، دکتر علي الياسي را به سمت سرپرست معاونت توسعه فناوري سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران منصوب کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران، در این حکم انتصاب آمده است:
جناب آقای دكتر علی الیاسی
با سلام و تشکر از قبول همکاری با مدیریت سازمان، نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب ارزنده جنابعالی به موجب این حکم به سمت "سرپرست معاونت توسعه فناوری" سازمان منصوب می‏شوید. انتظار دارد با استفاده از توانائی‏های فردی و سازمانی، همفکری و تعامل با معاونین، رؤسای پژوهشکده ‏ها، مدیران، اعضای هیأت علمی و کارشناسان، برنامه‏ های جاری سازمان را بازنگری نمایید تا ان‏شاءالله موجب تقویت فضای انگیزشی و پژوهشی شده و کسب جایگاه سازمان پیشتاز کشور در عرصه فناوری و نوآوری محقق گردد. همچنین با عنایت به اینکه این سازمان بایستی بازوی قدرتمند کشور برای آینده‏ پژوهی علم و فناوری و اجرای طرح‏های مهم و راهبردی کشور باشد و با عنایت به اسناد بالادستی مرتبط و تعامل سازنده با دانشگاه‏ها و دیگر نهادهای علم و فناوری و دستگاه‏های اجرایی، موجبات این امر را فراهم و به منصه ظهور برسانید. ضمنا برنامه ‏ریزی جهت اجرای طرح‏های تحقیقاتی راهبردی مشترک با سازمانهای بین‏ المللی از اولویت‏های کاری آن معاونت می باشد. در تبیین سیاست‏های برتر و برنامه ‏های عملیاتی اجرائی منسجم در جهت گسترش هدفمند و مؤثر حمایت از فناوری‏های توسعه یافته اقدام و با ایجاد هماهنگی ‏های لازم و ارائه خدمات بهتر و گسترده ‏تر، ضمن هدایت و حمایت جهت ارتقاء فناوری‏های نوین، ارتباط مؤثر بین دانشگاه و صنعت را نیز رونق بخشید. توفیق جنابعالی را در راستای این مأموریت خطیر از درگاه حضرت باری‏تعالی مسئلت دارم.

دکتر علي الياسي متولد سال 1341 در شهر شمیران است.

دکتر الیاسی دكتري مهندسي شيمي خود را از دانشگاه صنعتي امير كبير در سال 1378 به پایان رساند.

وی هم اکنون دانشيار مهندسي شيمي گروه فناوريهاي شيميايي سبز در پژوهشكده فناوريهاي شيميايي سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران می‎باشد.

ایشان در سوابق اجرایی و شغلی: معلم آموزش و پرورش تهران، (1359-1362)، عضو پژوهشي جهاد دانشگاهي، (1365- 1370)

مسئول شاخه مهندسي شيمي دفتر مرکزی جهاد دانشگاهي، (1368-1370)، عضو هيات علمي دانشگاه شاهد، (1371- 1374)

عضو هيات علمي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، ( آذر 1378- )، مدير گروه مهندسي شيمي و محيط زيست، پژوهشکده صنايع شيميايي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، (1380)،معاون پژوهشکده صنايع شيميايي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، (1380- شهريور 1384)،عضو کميته تخصصي صنايع شيميايي دوره‌هاي پانزدهم الي سی ام جشنواره بين‌المللي خوارزمي، عضو کميته تخصصي صنايع شيميايي دوره‌هاي هشتم الي هجدهم جشنواره جوان خوارزمي ،عضو شورای علمي پژوهشکده صنايع شيميايي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، (1381- 1387، 1392-1395 )، مدير گروه مهندسي شيمي و محيط زيست، پژوهشکده صنايع شيميايي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، (1385- 1387، 1393-1395). رئيس پژوهشكده فناوريهاي شيميايي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران (1389-1391)، دبیر سومین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی (1394)، مسول راه اندازي مركز فناوريهاي هيدروژن و پيل سوختي، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران، (1392-1393 )، مدير مسئول و عضو هيات تحريريه فصلنامه Iranian Journal of Hydrogen & Fuel Cell، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران (1392- ) را در کارنامه خود دارد.

دکتر علی الیاسی علاوه بر ده‎ها طرح پژوهشي خاتمه يافته، مقالات چاپ شده و ارائه شده در مجلات و همايش هاي علمي و همچنین دو كتاب‌ چاپ شده و دو اختراع ثبت شده را نیز در سوابق آموزشی و پژوهشی خود دارد.

 

 

  آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27