جمعه 1 تیر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

عناوین طرح‌های برگزیده در سی و یکمین جشنواره خوارزمی

  • شنبه 5 اسفند 1396
  • 891

در مراسم گرامی داشت و تجلیل از برگزیدگان سی و یکمین دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی عناوین 15 طرح برگزیده اعلام شد.

در مراسم گرامی داشت و تجلیل از برگزیدگان سی و یکمین دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی عناوین 15 طرح برگزیده اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی، با حضور رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران عناوین 15 طرح برگزیده این دوره از جشنواره اعلام شد:


1-      طراحی و ساخت کاتالیزورهای انتخابگر بر پایه ترکیبات مزوحفره منظم و کاربرد آن‌ها در تبدیلات شیمیایی، رتبه اول پژوهش‌های بنیادی در گروه تخصصی فناوری‌های شیمیایی، مجری طرح دکتر بابک کریمی از دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان.

2-      طرح سامانه موقعیت‌یاب زمین پایه، رتبه اول پژوهش‌های کاربردی گروه تخصصی برق و کامپیوتر، مجری طرح مهندس احیا یاوری از دانشگاه صنعتی مالک اشتر.

3-      بومی‌سازی و بهبود عملکرد و رفتار کلونی‌های زنبور عسل با استفاده از ملکه‌های اصلاح شده ایرانی، رتبه دوم پژوهش‌های کاربردی در گروه تخصصی کشاورزی و منابع طبیعی از سوی دکتر غلامحسین طهماسبی از موسسه تحقیقات علوم دامی.

4-      معرفی ارقام جدید و برتر گل داوودی خوشه‌ای، باغچه‌ای و شاخه بریده از سوی دکتر محمدرضا شفیعی از پژوهشکده گل و گیاهان زینتی سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی.

5-      سامانه انتقال نوری POTN ترابیتی، رتبه اول طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی برق و کامپیوتر از سوی دکتر لطف‌الله بیگی با همکاری دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی.

6-      طراحی و ساخت توربین‌ گازی MAP2B رتبه اول طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی مکانیک از سوی مرتضی نظام‌آبادی.

7-      بسته تزریق پساب واحدهای نمک‌زدایی رتبه دوم طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی مکانیک، مجری طرح مهندس علیرضا ناصری‌حسینی.

8-      توسعه فناوری و تولید 6 داروی نوترکیب رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای گروه تخصصی زیست‌فناوری و علوم پایه از سوی دکتر سمیرا انصاری از شرکت سینا ژن.

9-      طرح برگزیده موفق در تولید ملی: تجاری‌سازی سیستم فیلتراسیون و کنترل مدار هیدرولیک مبتنی بر استانداردهای هوایی از سوی مهندس محمد همتی و مهندس رضا ادیبی. رتبه دوم پژوهش‌های توسعه‌ای.

10-  طرح برگزیده ویژه: نقش موثر در مدون ساختن معماری سنتی ایران با رویکرد طراحی نقوش در هنرهای قدسی، استاد حسین زمرشیدی از دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی.

11-  طرح‌ برگزیده خارجی: اول پژوهش‌های بنیادی، گروه تخصصی زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی، طرح تحریک ایمنی ذاتی علیه سرطان. دکتر اریک ویویه از دانشگاه اکس مارسی کشور فرانسه.

12-  رتبه اول پژوهش‌های بنیادی، گروه تخصصی نانو فناوری، طرح نانو کریستال‌های فلزی پلاسما مایع کلوئیدی، دکتر جیانفانگ ‌وانگ از دانشگاه چینی هنگ کنک.

13-  رتبه دوم پژوهش‌های بنیادی، گروه تخصصی مواد، متالوژی و انرژی‌های نو، تجزیه و تحلیل مواد اولیه خورشیدی. دکتر ماجد شرگی از موسسه پلی تکنیک فدرال لوزان سوئیس.

14-  رتبه سوم پژوهش‌های بنیادی، گروه تخصصی زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی. طرح تصویربرداری تک سلولی از سیگنالینگ سلول T. دکتر کاترینا گاوس از دانشگاه نیوساوت ولز استرالیا.

15-  رتبه سوم طرح‌های توسعه‌ای، گروه تخصصی زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی. طرح نقش لیسه‌های سینوباکتری‌ها در پوسته‌های خاک زیستی. دکتر بورخارد بودل از دانشگاه کایزر سلاوترن آلمان./ج

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27