سه شنبه 6 فروردین 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی

از 15 طرح برگزیده تجلیل شد

  • شنبه 5 اسفند 1396
  • 1334

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور رئیس جمهوری برگزار شد.

مراسم اختتامیه سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی با حضور رئیس جمهوری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در آئین سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی که با حضور دکتر روحانی و وزیر علوم تحقیقات و فناوری و مسئولین کشوری برگزار شد،­ از ۱۰ طرح داخلی و ۵ طرح خارجی برگزیده تجلیل شد.

دکتر فرج‌الله مهنازاده، دبیر این دوره از جشنواره صبح امروز شنبه 5 اسفند 96 در مراسم سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با بیان اینکه جشنواره با هدف شناسایی و معرفی دانشمندان و نوآوران در سطح ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود اظهار داشت: این جشنواره با بیش از سه دهه حیات افتخارآمیز خود 920 جایزه برای طرح های برگزیده بنیادی،‌ کاربردی،‌ توسعه‌ای و اختراع و نوآوری را به جامعه علمی کشور اهدا کرده است.

معاون توسعه فناوری سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران افزود: علاوه بر آن 280 پژوهشگر و دانشمند خارجی و ایرانی مقیم خارج از کشور را در جمع برگزیدگان خود پذیرا شده است.

مهنازاده طرح‌های داخلی، طرح‌های خارجی، طرح‌های ایرانیان مقیم خارج، انتخاب طرح موفق در تولید ملی و برگزیده ویژه را از بخش‌های مختلف جشنواره بین‌المللی خوارزمی نام برد و بیان داشت: فراخوان پذیرش طرح‌ها در این دوره از جشنواره از فروردین تا شهریور96 اعلام شد و با پایان یافتن ثبت نام متقاضیان، اقدام به ارزیابی طرح‌ها از طریق گروه‌های هجده ‌گانه شد.

وی خاطر نشان کرد: در این دوره از جشنواره 377 طرح داخلی و 133 طرح خارجی از 49 کشور جهان برای حضور در این رقابت ارسال شد.

دبیر سی و یکمین جشنواره بین المللی خوارزمی با بیان اینکه پس از داوری اولیه 30 طرح از سوی گروه‌های تخصصی به هیئت داوران جشنواره ارسال شد، خاطرنشان کرد: هیئت داوران پس از بررسی های دقیق علمی، فنی، ارزشی و رتبه‌بندی آثار ارسال شده تعداد 10 طرح داخلی و 5 طرح خارجی را به عنوان برگزیدگان سی و یکمین جشنواره بین‌المللی انتخاب کردند.


به گفته وی طرح‌های ارسالی در محورهای پژوهش‌های بنیادی،‌ کاربردی، طرح‌های توسعه‌ای، اختراع و نوآوری در گروه‌های تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر، مکانیک، مکاترونیک،‌ فناوری‌های شیمیایی، فناوری نانو، مواد متالورژی و انرژی‌های نو، فناوری اطلاعات، صنایع و مدیریت فناوری، زیست‌فناوری و علوم پایه پزشکی، کشاورزی و منابع طبیعی، محیط زیست، علوم پایه، عمران، هوافضا، معماری و شهرسازی، هنر و علوم پزشکی ارزیابی شدند.

سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی با حضور دکتر حسن روحانی، رئیس جمهور، دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و سفرای برخی از کشورها صبح امروز در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

برگزیدگان در این دوره از جشنواره تندیس و لوح تقدیر خود را از دست ریاست جمهوری ایران دریافت کردند./ج

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27