یکشنبه 6 اسفند 1396
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

حضور طرح‌هايي از 49 کشور در سي و يکمين جشنواره بين المللي خوارزمي

  • چهارشنبه 25 بهمن 1396
  • 358

در سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي، 49 كشور از سراسر دنيا طرح‌هاي منتخب خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال كردند.

در سي و يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي، 49 كشور از سراسر دنيا طرح‌هاي منتخب خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال كردند.


به گزارش روابط عمومي، در اين دوره ده‌ها طرح از 49 كشور خارجي به دبيرخانه جشنواره ارسال شد كه نمادي از اثربخشي در گسترش تعاملات علمي با دانشمندان صاحب نام دنيا است.

طرح‌هاي ارسالي از كشورهايي از 5 قاره دنيا همچون آمريكا، انگليس، ايتاليا، آلمان، فرانسه، كانادا، مصر، هند، عراق، مراكش، عمان، ليتواني، پاكستان، تايوان، استراليا طرح‌هاي خود را براي ارزيابي و حضور در سي‌و‌يكمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي ارسال كردند.

هم‌زمان با اعلام فراخوان پذیرش طرح­ها در سی و یکمین جشنواره بین‌المللی خوارزمی كه فروردین 1396 از طريق وبگاه جشنواره و ساير مسيرهاي اطلاع‌رساني الكترونيكي و پستی در داخل كشور انجام شد  به 4 زبان انگليسي، آلماني، فرانسوي و اسپانيايي نيز به مرزهاي خارج از كشور نيز ارسال شد.
در اين دوره 510 طرح دريافت شد كه در 18 گروه تخصصي برق و كامپيوتر، مكانيك، فناوري‌هاي شيميايي، كشاورزي و منابع طبيعي، عمران، محيط زيست، هنر،  معماري و شهرسازي، زيست فناوري و علوم پايه پزشكي، علوم پايه، فناوري نانو، هوافضا، مواد، متالورژي و انرژي‌هاي نو، مهندسي نرم‌افزار و فناوري اطلاعات، صنايع و مديريت فناوري، علوم پزشكي (شركت­كنندگان خارجي)، مكاترونيك و موفق در تولید ملی مورد ارزيابي قرار گرفت.

اسامي برگزيدگان در مراسمي که با حضور رياست محترم جمهور و وزير علوم، تحقيقات و فناوري و ساير مقامات عالي رتبه كشور  5 اسفند برگزار مي‌شود اعلام خواهد شد.


 آخرين اخبار

  • بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27