یکشنبه 18 آذر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

مراسم اختتاميه ضيافت انديشه برگزار شد

  • جمعه 29 دی 1396
  • 1000

کارگاه‌هاي آموزشي «دوره ضيافت» انديشه با حضور اعضاي هيئت علمي به کار خود پايان داد.

كارگاه‌هاي آموزشي دوره ضيافت انديشه با حضور اعضاي هيئت علمي به كار خود پايان داد.

به گزارش روابط عمومي، حجه‌الاسلام اسدي، مشاور رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در امور فرهنگي در مراسم اختتاميه كارگا‌ه‌هاي آموزشي ضيافت انديشه اظهار داشت: در اولين قدم براي شروع فعاليت‌هاي فرهنگي آموزش بايد درنظر گرفته شود.

وي اظهار داشت: در مقدمه كتب اخلاقي بحثي را مطرح مي‌كنند مبني بر ضرورت بحث‌هاي اخلاقي به صورت جدي و بر پايه منابع ديني و احاديث كه گروهي نياز به اين مباحث را در خود نمي‌بينند با اين ادله كه اخلاق تغييرناپذير است و گروه ديگر اخلاق را متغيير مي‌دانند بر اساس دلايل عقلي، نقلي و استقرايي بر اساس احاديث و منابع ديني.

حجه‌الاسلام اسدي افزود: در بحث اخلاق موضوعي مطرح مي‌شود كه چرا برخي افراد تغييرناپذيرند كه در توضيح اين مطلب بر اساس احاديث و منابع ديني مي‌توان گفت به اين دليل كه حكمت، دانش و موعظه در دلهاي فاسد اثر نمي‌گذارد.

مسئول امور فرهنگي يادآور شد: دوره‌هاي ضيافت انديشه متشكل از 4 كارگاه آموزشي64 ساعته و در دو بخش سبك زندگي و روشنفكري ديني برگزار شد كه با توجه به استقبال خوب شركت‌كنندگان در اين كارگاه‌هاي آموزشي قرار بر برگزاري دوره‌هاي آموزشي ديگري نيز در آينده شده‌است.

در پايان برگزاري كارگاه‌هاي ضيافت انديشه فرم نظرسنجي بين شركت‌كنندگان توزيع شد و نتايج اين نظرسنجي‌ها نيز در خبرهاي تكميلي آتي منتشر مي‌شود.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27