یکشنبه 18 آذر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

برگزیدگان نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی معرفی شدند

  • دوشنبه 27 آذر 1396
  • 2306

نوزدهمين جشنواره جوان خوارزمي با تقدير از 11 پژوهشگر برتر بخش جوان کار خود را پايان داد.

به گزارش روابط عمومی٬ در آئین نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی که با حضور دکتر عبدالرضا باقری، قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر فاطمه مهاجرانی، رئیس مرکز ملی استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش و شخصیت های دانشگاهی در محل سالن همایش‌های کتابخانه ملی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد از ۱۱ طرح برگزیده این جشنواره با اهدای لوح و جایزه تجلیل به عمل آمد.

دکتر علیرضا اللهیاری، دبیر نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی با بیان این که ۶۷۲ طرح به دبیرخانه نوزدهمین جشنواره خوارزمی ارسال شده بود، تصریح کرد: پس از بررسی‌های اولیه ۳۸۳ طرح به گروه‌های تخصصی ارسال و از بین آنها ۲۶ طرح به هیات داوران ارجاع و در نهایت ۱۱ طرح انتخاب نهایی شدند.


وی در تشریح ویژگی طرح های برگزیده نوزدهمین جشنواره خوارزمی اظهارکرد: این ۱۱ طرح منتخب متشکل از چهار طرح بنیادی، دو طرح توسعه‌ای، سه طرح کاربردی و دو طرح نوآورانه است که پس از احراز استاندارد‌های لازم از سوی داوران به عنوان طرح های برگزیده انتخاب شدند.

دبیر نوزدهمین جشنواره جوان خوارزمی با تاکید براین که حدود ۵۱ درصد از طرح‌های برگزیده جشنواره جوان خوارزمی تجاری‌سازی می‌شوند، افزود: ۶ طرح از این ۱۱ طرح حمایت‌ مالی شده‌اند که طرح در مرحله نیمه صنعتی و ۲ طرح در مرحله تولید صنعتی قرار دارند.

وی با بیان این که برگزیدگان جشنواره خوارزمی از تسهیلات بنیاد ملی نخبگان بهره مند خواهند شد، در خصوص کیفیت داوری این دوره از جشنواره اظهارکرد: آنچه همواره در ارزیابی طرح‌های ارسالی به جشنواره خوارزمی از سوی داوران مورد بررسی قرار می گیرد کیفیت طرح های ارسالی است.

  نوزدهمین دوره جشنواره جوان خوارزمی روز دوشنبه ۲۷ آذر ۹۶ در سالن همایش‌های سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی برگزار شد.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27