پنجشنبه 26 مهر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در غرفه سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران

اولين مولد مقياس کوچک توليد هم زمان برق و حرارت ساخت داخل ارائه شد

  • شنبه 25 آذر 1396
  • 1136

به گزارش روابط عمومي، مديرعامل شرکت مهندسي توسعه شهر پايدار مرکز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و مجري طرح گفت: بر اساس سياست هاي کلان درخصوص صرفه جويي مصرف انرژي فعاليت خود را شروع کرديم.

به گزارش روابط عمومی، مدیرعامل شرکت مهندسی توسعه شهر پایدار مركز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و مجری طرح گفت: بر اساس سیاست های کلان درخصوص صرفه جویی مصرف انرژی فعالیت خود را شروع کردیم.

مهندس احد جهاندیده اظهار داشت: این مدل از یک موتور پایه گاز سوز تشکیل شده است که به عنوان محرک اصلی که سوخت آن از گاز شهری است عمل می کند. این سیستم با مصرف 11 متر مکعب گاز در ساعت، 33 کیلووات توان الکتریکی و 54 کیلووات توان حرارتی تولید می کند.

وی درخصوص کاربرد این دستگاه گفت: این سیستم قابل استفاده در تمام مجموعه های مسکونی، هتل ها، بیمارستان ها، صنایع، استخرها و هر کجا که به برق و حرارت هم زمان نیاز باشد استفاده می شود.

جهاندیده درخصوص مزایای استفاده از این مدل افزود: با نصب این دستگاه در محل 2500 تومان در یک متر مکعب گاز نسبت به روشهای متداول در تامین انرژی صرفه جویی می شود.

وی اظهار داشت: این دستگاه ایجاد دانش فنی بومی و طراحی و ساخت اولین مقیاس کوچک تولید همزمان برق و حرارت CHP ساخت داخل کشور با استفاده از موتور پایه گازسوز ملی است که موفق به اخذ گواهی نامه تاییدیه طرح از سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران شده است.

گفتنی است صبح امروز دکتر امید، رئیس دانشگاه علمی و کاربردی با حضور در غرفه سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران از این طرح بازدید به عمل آورد.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27