چهارشنبه 24 مرداد 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار افتتاح شد

  • چهارشنبه 22 آذر 1396
  • 1026

در هجدهمين نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار غرفه سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران حضور دارد.

در بزرگترین رویداد پژوهشی و فناوری کشور دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها، پارک‌های علم و فناوری، مراکز رشد و شركت‌های داخلی دستاوردها و خدمات خود را در معرض بازدید استادان، دانشجویان سرمایه‌گذاران و دست‌اندركاران و متخصصان این عرصه قرار دهند.

مديركل دفتر ارتباط با دانشگاه و صنعت سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با حضور در مراسم افتتاحيه اين نمايشگاه اظهار داشت: ايامي که پيش رو داريم، ايام پژوهش و تحقيق و ارج نهادن به جايگاه پژوهشگران و پژوهندگان عرصه دانش و صنعت است و همه ساله سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در آئيني برخاسته از روحیه خدمت‌گزاری به عرصه صنعت و پژوهش، از پژوهشگران، صنعتگران، فناوران و تصمیم‌گیران کشور در حوزه‌های تحقیق و پژوهش دعوت مي‌كند تا با بازدید از غرفه سازمان واقع از آخرین دستاوردهای تحقیقات محققین خود نسبت به کم و کیف پیشرفت در این حوزه اطلاع کسب نمایند.

دكتر انور شلماشي اظهار داشت: سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران در سال‌های اخير اقدامات شايسته‌اي در زمينه فرهنگ‌سازي و حمایت از تحقیقات صورت داده است که این موضوع با توجه به کاهش چشمگیر بودجه‌های اختصاص داده شده برای حمایت از پژوهش، قابل قدرداني است.

وي افزود: اهرمی که تاکنون توانسته سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران را در این عرصه همچنان موفق و استوار نگه دارد تکیه بر دانش اعضای هیئت علمی و آشنا با صنعت و داشتن ارتباط اثربخش، بی غل و غش و دو سویه با صنعت کشور است. مدير كل دفتر ارتباط دانشگاه با صنعت بيان داشت: سازمان پژوهشهاي علمي و صتعتي ايران در طی این سالیان توانسته بر خلاف جریان رود بی‌اعتمادی صنعت به دانشگاه حرکت كرده و همچنان قویترین بازوی علمی و اجرایی دانشگاه و صنعت باشد.

وي افزود: در هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار، با شعار " پژوهش تقاضا محور و تجاری‌سازی فناوری، زیربنای تولید و اشتغال " حضور یافته‌ايم و قصد داریم تا با معرفی سامانه‌هایی نظیر درگاه ملی تجاری‌سازی فناوری و سامانه ملی کارآموزی طیف وسیع‌تری از محققین و پژوهشگران کشور را از فعالیت‌های حمایتی خود آگاه سازیم.

شلماشي اظهار داشت: همچنین در نظر داریم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی نظیر: اعتبارسنجی اختراعات، ارزش‌گذاری فناوری، ملاک‌های تشخیص نوآوری و تسهیل جایابی و جذب کارآموزان در صنایع و نيز معرفی سامانه مربوطه، تصویر شفافی از برخي اقدامات حمایتی خود به مخاطبان را ارائه دهيم.

وي يادآور شد: امسال، سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با معرفی 16 طرح فناورانه جدید در قالب شرکت‌های مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور خود، معرفی 3 دستاورد جدید پژوهشی و 3 اختراع همچنین رونمایی از چندین فناوری در عرصه ملی، توانسته علیرغم همه مشکلات تاثیرگذاری خود را در فضای علمی کشور همچنان حفظ كند.

مدير كل دفتر مركزي ارتباط با دانشگاه و صنعت افزود: تمام دغدغه سازمان انجام تحقیقات مسئله محور است و در همین راستا تلاش کرده‌ایم تا با برگزاری تورهای فناوری و سرکشی به واحدهای صنعتی کوچک و بزرگ و انعقاد قراردادهای پژوهشی با آنها چرخه ایده‌یابی تا مرتفع شدن نیاز صنعت را تسهیل کنیم.

هجدهمین نمایشگاه هفته پژوهش، فناوری و فن بازار از ۲۲ تا ۲۶ آذر۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌هاي بین‌المللی تهران داير است.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27