پنجشنبه 29 شهریور 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

تفاهم‌نامه همكاري با پليس مواد مخدر ناجا به امضا رسيد

  • چهارشنبه 19 مهر 1396
  • 1388

سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در راستاي نيازهاي تحقيقاتي و فناوري پليس مواد مخدر گام‌ بر‌مي‌دارد.

سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در راستاي نيازهاي تحقيقاتي و فناوري پليس مواد مخدر گام‌ بر‌مي‌دارد.

 

به گزارش روابط عمومي، در راستاي تعاملات علمي، پژوهشي و آموزشي بين مراكز تحقيقاتي، دانشگاهي و نيروي انتظامي و بهره‌مندي از توان و امكانات طرفين در زمينه‌هاي علمي و پژوهشي و تبادل تجربيات، روز گذشته طي ديدار سرتيپ دوم زاهديان و دكتر مضطرزاده، تفاهم‌نامه همكاري مشترك به همين منظور به امضا رسيد.

سرتيپ دوم محمد مسعود زاهديان، رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا در ديدار با رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران اظهار داشت: خرسندم امروز در ميان محققين و پژوهشگران سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران حضور دارم و مثل سابق همكاري‌هاي خود را در زمينه تحقيقات مربوط به مواد مخدر ادامه مي‌دهيم.

وي افزود: امروز پليس مواد مخدر يك مركز تحقيقاتي كاربردي دارد كه ارتباط خوبي را با شبكه‌هاي علمي و دانشگاهي برقرار كرده‌است و موافقت‌نامه‌هاي همكاري را با مجموعه‌هاي دانشگاهي كشور منعقد كرده‌ايم.

وي در خصوص نيازهاي تحقيقاتي اين بخش عنوان كرد: در بخش شيمي، در حوزه سگ‌هاي مواد ياب و سگ‌هاي كار و سگ‌هاي زنده‌ياب اولويت تحقيقاتي داريم و نيز در تحقيقات غير صنعتي نيز در حوزه علوم اجتماعي و انساني خواهان دنبال كردن تحقيقات جدي در اين زمينه هستيم.

زاهديان يادآور شد: در حال حاضر توليد و پرورش سگ‌هاي پليس و كار در منطقه وجود ندارد و اگر بتوانيم ظرفيت بالايي را در اين زمينه به وجود آوريم مي‌توان يك برند علمي را در كشور ايجاد كرد.

وي افزود: در كشورهاي ديگر نيز تحقيقات زيادي در اين زمينه انجام نشده و به جز موارد معدودي از كشورها چون آلمان تحقيقات زيادي در اين خصوص انجام نشده است و اميد است كه با ادامه اين همكاري با مراكزي چون سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در آينده انشالله دستاوردهاي خوبي را در اين رابطه به بار بياوريم.

سردار زاهديان درتوضيح اين مطلب كه در حال حاضر ورود اين سگ‌ها به ايران به چه صورت انجام مي‌شود اظهار داشت: با توجه به تحريم‌هايي كه در حال حاضر وجود دارد دسترسي به سگ‌هاي امدادي و پليسي جسدياب، مواد ياب و زنده‌ياب دشوار است و امروزه هر سگ به قيمت 60 تا 70 ميليون تومان از خارج كشور خريداري مي‌شود.

رئيس پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا ضمن اظهار اميدواري كه اين بانك سلولي بتواند كمك كند تا اين ماموريت‌ها با اطمينان بيشتري دنبال شود افزود: همكاران سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران همواره پشتيبان خوبي براي پليس مبارزه با مواد مخدر بوده‌اند و اميد است زمينه‌هاي همكاري‌هاي علمي و فناوري بيشتري را در اين خصوص ايجاد كنيم.

وي در خصوص تحقيق و توسعه XRay ها، ماهواره‌ها، ردياب‌ها، تجهيزات بازرسي و حمايت از دانش‌نامه‌هاي تحقيقاتي، ايجاد و احداث آزمايشگاه‌هاي تحقيقاتي و نيز ايجاد زمينه‌هاي ارتباط با پليس ساير كشورها را از جمله زمينه‌هاي مشترك همكاري خواند و آمادگي خود را براي شروع و ادامه اين همكاري‌ها اعلام كرد.

دكتر مضطرزاده، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با تبريك هفته نيروي انتظامي و آرزوي موفقيت براي تمام نيروهاي انتظامي كشور اظهار داشت: در جايگاه يك شهروند و نه رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران همواره براي جايگاه و شأن پليس و خدماتي كه اين عزيزان به مردم ارائه مي‌دهند احترام قلبي و ارادات قائلم و از زحمات اين تلاشگران قدرداني و تشكر مي‌كنم.

وي بيان داشت: خوب است كه تحقيقات در زمينه‌هاي مورد نياز پليس شناسايي و اطلاع‌رساني شود تا پيوند اين تحقيقات و نيازها با دانشگاه هر چه زودتر برقرار شود.

دكتر محمد زندي، رئيس پژوهشكده كشاورزي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران گفت: با توجه به پيشينة همكاري پليس مبارزه با مواد مخدر ناجا پيش از اين چهار اتاق فكر با پژوهشكده در زمينه‌ تحقيقات انجام شده است.

وي همكاري مشترك در برگزاري ميزگردهاي تعاملات علمي، اطلاع‌رساني درباره موضوعات علمي، پژوهشي طرفين، انتشار خبرنامه‌هاي علمي، تحقيقاتي مشترك، تبادل اساتيد، فراهم كردن امكان استفاده از آزمايشگاه‌ها و تجهيزات مرتبط براي اعضاي هيئت علمي و محققين و هماهنگي و همكاري در اجراي پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تكميلي با موضوعات مورد نياز پليس را از ديگر موضوعات همكاري‌هاي مشترك آتي خواند.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27