پنجشنبه 29 شهریور 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

ویژه نامه جشنواره جوان خوارزمی منتشر شد

  • شنبه 15 مهر 1396
  • 1416

هجده سال برگزاري جشنواره جوان خوارزمي در قالب ويژه‌نامه منتشر شد.

 هجده سال برگزاری جشنواره جوان خوارزمي در قالب ويژه‌نامه منتشر شد.

 

به گزارش روابط عمومي، مديركل اداره جشنواره‌هاي بين‌المللي و جوان خوارزمي در خصوص هدف از انتشار اين ويژه‌نامه گفت: هدف از انتشار ویژه‌نامه‌ كه شامل پيشينه و روند رشد و پویایی جشنواره‌ جوان خوارزمی در دوره‌هاي مختلف، فهرست برگزيدگان هر دوره، دیدگاه برخی عوامل اجرایی و برگزیدگان دوره‌های مختلف و ديگر مطالب مرتبط با اين رويداد علمي ملي است، ارائه تصويري شفاف، قابل استناد و ماندگار ازعملکرد سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران و تلاش صادقانه و پيگيري مجدانه مجريان علمي و اجرایی جشنواره در این هجده سال است.

 دكتر عليرضا اللهياري افزود: جشنواره‌ای كه مسيري پرفراز و نشيب را پيمود تا از دل جشنواره بين‌المللي خوارزمي به جایگاه امروز خود برسد با برگزاري دوره هجدهم جشنواره جوان خوارزمي اين افتخار را به كارنامه عملكرد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران افزود.

 وي اظهار داشت: اين دبيرخانه افتخار دارد كه در اين مسير توانست مولودي را كه هجده سال پيش مسئوليت آن را به عهده گرفته بود به خوبي و درستي بپروراند و از آن سرمايه‌اي علمي و فرهنگي بسازد.

مديركل اداره جشنواره‌هاي بين‌المللي و جوان خوارزمي بيان داشت: جشنواره‌ جوان و بین‌المللی خوارزمي از سرمايه‌هاي اجتماعي كشور در توسعه علم و فناوري هستند که تدوين فرآيندهاي دقیق و کارآمد برای برگزاری فراگیر و مستمر آنها نهادي پويا در عرصه ملي را ایجاد كرده است؛ جریانی که نماد خواست، باور و ارادة دانش پژوهان نوآور این مرز و بوم است.

 اللهياري در خصوص موفقیت برگزاري مستمر این دو جشنواره معتبر علمی اظهار داشت: اين موفقيت‌ها سبب شد تا در سال 1391 ویژه نامة بیست و پنج سال برگزاری جشنواره بین‌المللی خوارزمی پس از یک ربع قرن برگزاری پیاپی آن تدوین و ارائه شود و امسال نیز عبور از هجده سالگي فرصت را ايجاد كرد تا به تناسب نام جشنواره و مخاطبين جوان آن، ویژه‌نامة‌ هجده سال برگزاری جشنواره جوان خوارزمی در 196 صفحه تدوین و تنطیم شود تا ارزش و ثمرات اين رقابت علمي معتبر ملي را كه هر ساله با نام جواناني دانش‌پژوه و فناور مزین مي‌شود يك جا به نمايش ‌گذارد.

این ویژه‌نامه به کوشش آذر اورنگیان، رئيس اداره حمايت از نوآوران دبیرخانه جشنواره جوان و بين‌المللي خوارزمي تهیه و تدوین و در 3 هزار نسخه به چاپ رسیده‌است.

تاکنون تعدادی از آن برای برخی نهادها، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و معاونت‌های مسئول در سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی عرصه علم و فناوری کشور و برخی سازمان‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت آموزش و پرورش، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت صنعت معدن و تجارت، وزارت ورزش و جوانان و بنیاد ملی نخبگان ارسال شده است.

سازمان‌های علاقمند به مطالعه و تهیه این ویژه‌نامه می‌‌توانند تقاضای خود را از طریق نمابر به دبیرخانه جشنواره خوارزمی شماره 56276345   ارسال نمایند.

 

برای اطلاع از رئوس محتوای ویژه نامه فایل پیوست ضميمه شده‌است.

 

 

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27