پنجشنبه 29 شهریور 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

در ديدار رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با اعضاي شوراي بسيج

پياده‌سازي سياست‌هاي مبتني بر اقتصاد مقاومتي

  • یکشنبه 2 مهر 1396
  • 2013

اولين ديدار اعضاي شوراي بسيج با دكتر مضطرزاده در هفته دفاع مقدس انجام شد.

به گزارش روابط عمومي، در اين ديدار محسن ملك‌نيا موفقيت پايگاه بسيج سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران را در سطح وزارت علوم، تحقيقات و فناوري مطلوب دانست و ارائه اخبار مربوط به فعاليت‌ها و جلسات شوراي بسيج و درج و انعكاس آن در سايت قسم بسيج وزارت متبوع را موفقيت‌آميز قلمداد كرد.

 

همچنين مسئول پايگاه بسيج سازمان پژوهشهاي و علمي و صنعتي ايران گزارش كوتاهي از چگونگي تشكيل و اداره صندوق بسيج ارائه داد.

 وي از برگزاري جلسات متعدد با اساتيد سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران با موضوع اقتصاد مقاومتي كه يكي از دغدغه‌هاي مقام رهبري و ملزومات كشور است خبر داد و خاطر نشان كرد: بسيج با تمام قوا و اعضاي خود آماده هر گونه كمك به سازمان در جهت رسيدن به اهدافش است.

 معاون وزير و رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در اين ديدار با تسليت به مناسبت ايام سوگواري و شهادت امام حسين‌ (ع) سال 96 و 97 را سالي سخت از نظر بودجه و اقتصاد عنوان كرد و بيان داشت: با بحران‌هايي كه در دنيا و خصوصأ در منطقه خاورميانه به دنبال بي‌عدالتي و ظلم رخ داده است بايد تلاش كنيم تا با انسجام نيازهاي كشور را بررسي كرده و به اهداف سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و اعتلاي نظام اسلامي دست يابيم.

 

ايشان به دفاع مقدس اشاره و ملت ايران را مردمي فهيم و موقعيت‌شناس در زمان سختي‌ها معرفي كرده و بيان داشتند: اگر بتوانيم سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي را اجرا كنيم ملت ايران اين سختي‌ها را متحمل خواهند شد.

 ايشان معيار نيروهاي خوب از نظر خود را افرادي دانستند كه پايبندتر و فعالتر از ديگران هستند و خود را كاملأ وقف پيشبرد اهداف كشور مي‌كنند.

 معاون وزير علوم يادآور شد: اگر ما در علم و فناوري از ديگر كشورها عقب بمانيم و نتوانيم پيشرفت داشته باشيم قطعأ با شكست مواجه خواهيم شد و وظيفه ما كه خود را همراه و همگام با نظام مي‌دانيم تلاش در جهت بالابردن راندمان علمي كشور و سازمان است.

 رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران عدم بهره‌وري توليدات داخلي را يكي از مشكلات اقتصادي قلمداد كرد و استفاده و حمايت از توليدات داخلي را از راه‌هاي نجات دانست.

 ايشان مديريت سازمان‌ها و نهادهاي علمي دنيا را بر پايه مشاركت جمعي تمامي عناصر دانست و گفت: با تلاش و كوشش همه جانبه تمامي اعضا اهداف تعريف شده براي هر سازماني به ثمر خواهد رسيد.

 

دكتر مضطرزاده موضوع اقتصاد مقاومتي را بحث بسيار مهمي دانست و كشورهاي بحران‌زده زيادي را برشمرد كه با برنامه‌ريزي‌هاي مدون و صحيح در زمينه اقتصاد مقاومتي توانستند بر مشكلات فائق آيند.#

 

 

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27