شنبه 2 تیر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

براي اولين بار در ايران

تدوين دانش فني قطعات و اجراي جوش‌هاي مهندسي

  • شنبه 17 تیر 1396
  • 1081

شركت دانش‌بنيان مركز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران موفق به تدوين دانش فني ساخت و توليد قطعات و اجراي جوش‌هاي مهندسي شد.

شركت دانش‌بنيان مركز رشد واحدهاي فناور سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران موفق به تدوين دانش فني ساخت و توليد قطعات و اجراي جوش‌هاي مهندسي شد.

به گزارش روابط عمومي، مديرعامل شركت صنايع جوش اركان با اشاره به رفع نياز صنايع مادر از طريق اين شركت گفت: اين شركت موفق به ساخت و توليد قطعات صنعت خودروسازي از جمله كمك‌فنرها و شاسي‌ها و در صنعت نفت قطعات خاص نيروگاهي حفاري چاه و در صنعت نيروگاهي هم در خصوص ساخت پره‌هاي توريين شده‌است و در حال حاضر به دانش فني تدوين تكنولوژي و ساخت تعدادي از قطعات نائل آمده است.

محمد جعفر صابر افزود: در طول 25 سال فعاليتي كه تاكنون داشته‌ايم موفق شده‌ايم قطعات مختلفي را در صنعت كشور از مرحله طراحي تا ساخت انجام دهيم و به تدوين تكنولوژي آن نيز بپردازيم.

وي در توضيح اين مطلب كه در توان مهندسي شركت هيچ محدوديتي در اجراي جوش‌هاي تخصصي مهندسي وجود ندارد گفت: روي سوپرآلياژها، قطعات استندلس، آلومينيم و فولادهاي كم آلياژ با استحكام بالا كار شده و هيچ محدوديتي از نظر مواد نداريم و به راحتي مي‌توانيم هر قطعه‌اي با هر مواد اوليه‌اي را طراحي و توليد كنيم.

وي در خصوص مقايسه قيمت تمام شده با مشابه خارجي و صرفه‌جويي ارزي براي كشور اظهار داشت: اين قطعات تقريباً يك پنجم نمونة خارجي آن توليد مي‌شود كه پيش از اين از شركت زيمنس تهيه و وارد كشور مي‌شده‌است.

مدير عامل شركت صنايع جوش اركان با اشاره به برآورده كردن نياز كشور در اين زمينه گفت: واردات اين محصولات در حال حاضر قطع شده و به طور كامل نياز كشور را برطرف خواهيم كرد و حتي در سطح عالي و رقابت بالا در مقابل محصولات خوب دنيا مثل زيمنس آمادگي كامل داريم و براي تدوين تكنولوژي و بومي‌سازي آن نيز توان بالايي داريم.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27