شنبه 2 تیر 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

اولين همايش ملي مراکز داده، زيرساخت و سرويس‌ها در حال برگزاري است.

  • سه شنبه 13 تیر 1396
  • 1309

اين همايش بر روي سه محور کلان'زيرساخت'، 'سرويس ها' و 'مديريت و استراتژي' همراه با بخش هاي جنبي مرتبط با محورها، شامل کارگاه هاي آموزشي و نشست هاي تخصصي به شرح ذيل در حال برگزاري است.

 با توجه به اهمیت و حساسیت روزافزون موضوع شبکه ملی اطلاعات و نیز شبکه های مستقل ملّی دیگری مانند شبکه علمی کشور  و نقش برجسته مراکز داده در این شبکه ها، حال حاضر موضوع مراکز داده بیش از هر زمانی در کشور مطرح می باشند. لذا این همایش با هدف پوشش تمامی سر فصل های مطرح در مراکز داده (مشاوره، طراحی، یکپارچه سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی) برگزار می گردد و به نوعی تمامی مسائل و چالش های مهم مراکز داده در آن مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

همچنین حول سه محور اصلی همایش، نشست ها و کارگاه های آموزشی، صنعتی با حضور فعالان بین المللی این حوزه ها برگزار خواهد گردید که دربردارنده مطالب آموزنده و نوین در این زمینه خواهند بود.

دكتر محمد خاني، دبير علمي همايش با یادآوری این که اولین همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس‌ها در سه محور 'زیرساخت'، 'سرویس ها' و 'مدیریت و استراتژی' همراه با بخش های جنبی مرتبط با محورها، شامل کارگاه های آموزشی و نشست های تخصصی تدارک یافته است، افزود: همایش ملی مراکز داده، زیرساخت و سرویس ها با هدف شناسایی و پاسخگویی به نیازها و چالش های حوزه های درگیر با فناوری اطلاعات و مراکز داده در قالب امور مشاوره، طراحی، یکپارچه سازی، اجرا، خدمات، نگهداری و ارزیابی در حال برگزاري است.

وي ارائه مقالات برگزیده به صورت سخنرانی و پوستر، برگزاری نشست های تخصصی و برپایی 20 کارگاه آموزشی با حضور استادان ایرانی و خارجی از کشورهای چین و آلمان را از جمله برنامه های جنبی این رویداد علمی عنوان کرد.

وي افزود: مباحث مربوط به دیتاسنترهای سبز (مراکز داده سبز)، سرویس های مراکز داده سرویس های اطلاعاتی، سرویس های پردازشی و ذخیره سازی، سرویس های چند رسانه ای، سرویس های مدیریتی، سرویس های رایانش ابری، سرویس های زیرساختی و سرویس های امنیتی توسط استادان و صاحبنظران داخلي و خارجی در کارگاه های آموزشی این همایش ارائه خواهد شد.

محمد خاني خاطرنشان کرد: در حوزه زیرساخت، زیرشاخه های متنوعی همچون مکان یابی و طراحی ابنیه، سامانه های توزیع انرژی، سامانه های پایش و کنترل یکپارچه شرایط محیطی، سامانه های امنیت فیزیکی، زیرساخت فیزیکی شبکه، معماری و طراحی تجهیزات فعال شبکه، مدیریت بحران، تداوم کسب و کار به بحث و بررسی گذاشته می شود. در حوزه مدیریت و استراتژی نیز مباحث مربوط به ضوابط و مقررات و استانداردهای مراکز داده، ممیزی و ارزیابی مراکز داده، اقتصاد مقاومتی، چالش های کسب و کار مراکز داده در کشور در این کنفرانس مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27