جمعه 4 خرداد 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

مراسم افتتاحيه اولين همايش ملي مراكز داده‌ برگزار شد

  • دوشنبه 12 تیر 1396
  • 1181

سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ميزبان اولين همايش ملي مراكز داده زيرساخت و سرويس‌ها از 12 تا 14 تير 96 است.

سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ميزبان اولين همايش ملي مراكز داده زيرساخت و سرويس‌ها از 12 تا 14 تير 96 است.

 به گزارش روابط عمومي، مراسم افتتاحيه همايش با حضور معاون وزير علوم و رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و دبير شوراي عالي مجازي كشور برگزار شد.

 دكتر مضطرزاده با اشاره به وظيفه اصلي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران بر اهتمام به بحث فناوري در كشور اظهار داشت: فناوري و توليد آن مسئله مهم و بزرگي است كه داده‌ و مراكز داده از اولويت‌هاي آن به شمار مي‌رود.

 وي بيان داشت: صرف‌نظر از مشكلات زياد مراكز داده و عدم قانون‌مندي كامل در به كارگيري آن سازمان‌دهي كردن آن از جمله مشكلات اصلي است كه مي‌بايست به آن اهتمام شود.

 رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران ضمن اشاره به تدوين و راه‌اندازي شبكه علمي كشور بيان داشت: نسل سوم شبكه علمي كشور روز گذشته با حضور وزراي علوم و ارتباطات به بهره‌برداري رسيد كه در همين رابطه يكي از كارهايي كه بايد انجام دهيم غني شدن اين شبكه با داده‌هاي علمي است.

 وي افزود: اينكه بخش خصوصي بتواند داده‌هاي خود را در شبكه علمي كشور به اشتراك مؤسسات علمي كشور بگذارد يكي از رمزهاي موفقيت علمي كشور است.

 معاون وزير علوم اظهار داشت: ما مايل هستيم راجع به پيشنهادات، مسائل و مشكلات داده كه مي‌تواند ما را در اين زمينه غني كند به گفتگو و مبادله اطلاعات بنشينيم.

 دكتر مضطرزاده يادآور شد: اميدواريم اين اولين همايش كمك كند تا ساماندهي و شكل دهي مراكز داده را شروع كرده و در آينده به نتايج بهتري در اين زمينه نائل شويم.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27