یکشنبه 2 اردیبهشت 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران:

پیش شرط توسعه علمی وجود شبکه علمی کشور است

  • یکشنبه 11 تیر 1396
  • 1100

شبکه علمی کشور کار مهمی است که جز با همکاری تمام دستگاههای علمی کشور میسر نمی شود.

به گزارش روابط عمومی، رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با بیان اینکه اتصال به نسل سوم شبکه علمی کشور ابتدا در واحدهای علمی شهر تهران و سپس در سایر کلانشهرها و مراکز استان‌ها امکان پذیر خواهد بود، گفت: این شبکه پیش‌شرط توسعه علمی کشور است.

دکتر فتح‌الله مضطرزاده صبح امروز در مراسم بهره‌برداری از نسل سوم شبکه علمی کشور با بیان اینکه اولین بار شبکه علمی کشور در سال ۷۷ به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران واگذار و در سال ۷۹ راه‌اندازی شد، اظهار کرد: این شبکه با حدود ۲۵۰ مشترک تا سال ۸۸ به کار خود ادامه داد.

معاون وزیر علوم تحقیقات و فناوری افزود: این شبکه به دلیل اینکه نتوانست خود را با تحولات سریع تکنولوژی دنیا وفق دهد تقریبا مسکوت گذاشته شد و نسل دوم آغاز به کار کرد که این شبکه نیز چند سال فعال بود. رئیس سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران بیان داشت: بالاخره نسل سوم شبکه علمی کشور در سال ۹۴ آغاز به کار کرد که امروز به صورت رسمی راه‌اندازی می‌شود.دکتر مضطرزاده تصریح کرد: بر اساس آنچه در پروانه شبکه علمی کشور آمده این شبکه ابتدا در واحدهای علمی موجود در شهر تهران و بعد کلانشهرها و سپس در مراکز استان‌ها فعال شده و در نهایت سایر شهرستان‌ها نیز می‌توانند به این شبکه متصل شوند.

وی تاکید کرد: سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران با توجه به تجارب گذشته و با بهره‌گیری از همه تجربیاتی که از نسل اول و دوم گرفته با همکاری وزارت ارتباطات تمهیدات لازم را فراهم کرده تا بتواند این نسل سوم با استمرار و با کیفیت بالا در خدمت کشور و دانشمندان قرار گیرد.

وی همچنین یادآور شد: کارهای بزرگ‌ علمی را بدون داشتن شبکه علمی نمی‌توان انجام داد و این شبکه پیش‌فرض و پیش‌شرط توسعه علمی کشور است. البته امیدواریم دانشگاه‌های کشور این شبکه را با بارگذاری محتواهای علمی خود قوی کنند.دکتر مضطرزاده با بیان اینکه هم‌اکنون سرویس‌های زیادی را برای قرار دادن در نسل سوم تهیه کرده‌ایم، گفت: این شبکه می‌تواند به شبکه بین‌المللی نیز وصل شود. امیدواریم این شبکه هرچه بیشتر در خدمت علم و توسعه کشور قرار گیرد.

مراسم بهره‌برداری از نسل سوم شبکه علمی کشور صبح امروز یکشنبه 11 تیر 96 با حضور دکتر محمد فرهادی وزیر علوم و محمود واعظی وزیر ارتباطات برگزار شد.#

 

 آخرين اخبار

  • بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27