دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

کارگاه آموزشي و نشست تخصصي بين‌المللي مديريت خشکسالي و کنترل بيابان زايي برگزار شد

  • سه شنبه 9 خرداد 1396
  • 2316

قائم مقام رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران در امور بين‌الملل در کارگاه آموزشي و نشست تخصصي بين‌المللي در زمينه مديريت خشکسالي و کنترل بيابان زايي شرکت کرد.

دکتر محمود مولی‌نژاد، به ارائه مقاله‌ای با موضوع Drought Impact on Agriculture Sector پرداخت.

 مركز علوم و فناوري كشورهاي در حال توسعه و غیر متعهد (NAM S&T Centre) با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد این نشست تخصصی را از 1 تا 3 خرداد 1396 (برابر با 24-22 می 2017 میلادی) در شهر مشهد برگزار كرد.

 در این نشست تخصصی، تاثیر خشکسالی در زمینه‌های مختلف از جمله تاثیر آن بر ابعاد مختلف کشاورزی و دامداری، ذخایر آب، حفظ مراتع و جنگل‌ها، منابع آبهای سطحی و زیرزمینی و در مجموع توسعه اقتصادی در کشورهای عضو سازمان NAM مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

 گفتني است یکی از موضوعات مهم این رویداد بین‌المللی، نحوه مبارزه با خشکسالی و تدوین برنامه‌های جامع در توسعه اقتصادی کشورها با توجه به موضوع خشکسالی و تقلیل تاثیرات خشکسالی در بخش‌های مختلف مذکور بود و در گزارش نمایندگان کشورهای عضو حاضر در نشست نیز مورد توجه قرار گرفت.

در پایان نشست، شرکت‌کنندگان از مرکز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبیعی خراسان رضوی بازدید كردند و متخصصین آن مرکز راه‌کارهای عملی تقلیل و مقابله با خشکسالی و اقدامات صورت گرفته را در برخی مناطق کشاورزی نیشابور ارائه دادند.#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27