دوشنبه 31 اردیبهشت 1397
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

از برگزیدگان سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی تجلیل می شود

  • چهارشنبه 20 بهمن 1395
  • 1703

دوشنبه 25 بهمن 1395 از 19 برگزیده دوره 30 جشنواره بین المللی خوارزمی تجلیل می شود.

دوشنبه 25 بهمن 1395 از 19 برگزیده دوره 30 جشنواره بین المللی خوارزمی تجلیل می شود.

 

به گزارش روابط عمومی، دبیر سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی از برگزاری مراسم معرفی و تجلیل از برگزیدگان این جشنواره در روز 25 بهمن با حضور رئیس جمهوری، معاون علمی ریاست جمهوری و برخی از وزیران و شخصیت های علمی کشور خبر داد.

 دکتر فرج الله مهنازاده صبح امروز چهارشنبه در نشست خبری سی امین  جشنواره بین المللی خوارزمی اظهار داشت: سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی فعالیت خود را با پذیرش و ارزیابی 667 طرح در 18 گروه تخصصی آغاز کرد که حدود 42 درصد طرح ها از سوی محققان خارجی و حدود 58 درصد نیز از سوی دانشمندان و پژوهشگران ایرانی به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وی به ارائه 279 طرح از دانشمندان و برجستگان علمی 46 کشور جهان در این دوره از رقابت علمی خوارزمی اشاره کرد و افزود: بر اساس رای هیات داوران شش طرح از بخش خارجی به عنوان برگزیدگان نهایی انتخاب شدند که این طرح ها متعلق به دانشمندان کشورهای فرانسه، اسپانيا، كانادا، ايتاليا، روسيه و سوئد است.


مهنا زاده بیان داشت: در جشنواره امسال همچنین شاهد معرفی و تجلیل از 13 طرح در بخش داخلی هستیم که شامل یک طرح بنیادی، سه طرح کاربردی، سه طرح توسعه ای، پنج طرح نوآوری و یک طرح برگزیده موفق در تولید ملی است.


دبیر جشنواره بین المللی خوارزمی یادآورشد: همچنین 22 طرح در گروه فناوری نانو، 19 طرح در گروه محیط زیست، 16 طرح در گروه عمران، 16 طرح در گروه صنایع و مدیریت فناوری، 13 طرح معماری شهرسازی، 10 طرح در گروه هنر، هشت طرح مکاترونیک و هشت طرح هوا فضا به دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی ارسال شده است. دكتر اللهياري، دبير اجرايي سي امين جشنواره بين المللي خوارزمي بيان داشت: از مجموع 667 طرح ارسالی به این جشنواره، یک صد طرح در گروه تخصصی برق و کامپیوتر، 94 طرح در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، 71 طرح در گروه زیست فناوری و علوم پایه پزشکی، 66 طرح فناوری های شیمیایی، 56 طرح در گروه مکانیک، 45 طرح علوم پایه، 42 طرح در گروه مواد، متالورژی و انرژی های نو، 30 طرح علوم پزشکی، 29 طرح در گروه نرم افزار و فناوری اطلاعات، 22 طرح به عنوان طرح های موفق در تولید ملی ارائه شده است.

وي اظهار داشت: در اين دوره تعداد طرح‌هاي شركت كننده خارجي در گروه‌هاي تخصصي زيست پزشكي، صنايع و مديريت فناوري ، علوم پايه، علوم پزشكي و فناوري اطلاعات و نرم افزار حتي از طرح‌هاي داخلي نيز بيشتر بوده است.


سی امین جشنواره بین المللی خوارزمی دوشنبه 25 بهمن 1395 در محل هتل المپیک تهران برگزار می شود.

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27