جمعه 6 اردیبهشت 1398
وزارت علوم، تحقيقات و فناوری
سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران

اخبار

با همكاري سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران

توسعه فناوري‌هاي مرتبط با گياهان دارويي در دانشگاه آمل

  • چهارشنبه 19 خرداد 1395
  • 2456

بازديد رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد آيت‏ الله آملي و هيئت همراه از پژوهشکده فناوري‌هاي شيميايي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران انجام شد.

بازدید رئيس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‏الله آملی و هیئت همراه از پژوهشكده فناوري‌هاي شيميايي سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران انجام شد.

 به گزارش روابط عمومي، در نشست مشترک دكتر فتح‌اله مضطرزاده، رئيس سازمان پژوهشهاي علمي و صنعتي ايران و دكتر لاريجاني، رئيس دانشگاه آزاد واحد آيت‌الله آملي و هيئت همراه راه‏کارهای اجرایی كردن ساخت تجهیزات فرآوری گیاهان دارویی در مقیاس‏های پایلوت و صنعتی و ارائه فناوری‏های موردنیاز، بررسی شد.

 

در اين ديدار ضمن بررسي انتقال دانش و تجاري‌سازي تجهيزات مرتبط با گياهان داروي، در گام اول اقدامات لازم براي پیاده‏ سازی خط خشک‏ کردن و بسته‏ بندی گیاهان دارویی به عمل آمد.

 

در نشست مشترک روسای واحد آیت الله آملی و سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، بر تلاش برای توسعه فناوری‌های مرتبط با گیاهان دارویی و راه‌اندازی مجله تخصصی در زمینه گیاهان دارویی به‌صورت مشترک تأکید شد.

 

نشست مشترک دکتر فتح الله مضطرزاده، معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی دکتر محمد حسین ایکانی، رئیس پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی با دکتر فاضل لاریجانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت‌الله آملی، در پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ایران برگزار شد.

 

در این نشست طرفین با ابراز علاقه‌مندی به همکاری بین واحد آیت‌الله آملی و سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی در زمینه توسعه فناوری‌های مرتبط با گیاهان داروئی، بر نقش نخبگان دانشگاهی در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در این حوزه و عقد تفاهم‌نامه همکاری و اجرای پروژه‌های مشترک طرفين تأکید کردند.

 

لاريجاني با توجه به بازدیدش از واحدهای پایلوت و آزمایشگاهی مستقر در پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی تصریح کرد: «با توجه به وجود مزارع پرورش گیاهان دارویی در فضای دانشگاه این واحد و ظرفیت‌های این دانشگاه در کشت گونه‌های زیادی از این گیاهان و نبود واحدهای عمل‌آوری در دانشگاه، سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی با انتقال تجربیات فرآوری تجاری و تولید فرآورده‌های گیاهی به دانشگاه کمک کند».

 

فاضل لاریجانی امکانات پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی را مناسب دانست و اظهار کرد: «در واحد آیت‌الله آملی با دارا بودن مرکز تحقیقات صنایع غذایی و به عنوان قطب گیاهان دارویی، علاقه‌مند به همکاری با سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی در انتقال فناوری‌های نوین و ساخت تجهیزات و دستگاه‌های تولید و فرآوری گیاهان دارویی همچون تجهیزات خشک‌کنی عصاره گیری در دانشگاه هستیم.

 

رئیس پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی نیز با ابراز علاقه‌مندی برای توسعه همکاری‌ها بین پژوهشکده فناوری‌های شیمیایی سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی با واحد آیت‌الله آملی، تصریح کرد: «این سازمان برای هر نوع همکاری علمی، آموزشی و پژوهشی و انتقال دستاوردها در راستای انتخاب گونه‌های مناسب گیاهان دارویی برای کشت در مزارع دانشگاه و ساخت تجهیزات فرآوری گیاهان داروئی در مقیاس پایلوت و صنعتی اعلام آمادگی می کند».#

 آخرين اخبار

  • مسير1: جاده قديم کرج، سه راه شهريار، بعد از شهرک سعيدآباد، به طرف حسن آباد خالصه، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • مسير2: بزرگراه آزادگان، مسير شمال به جنوب، احمدآباد مستوفي، بعد از ميدان پارسا، انتهاي خيابان انقلاب، مجتمع تحقيقاتي عصر انقلاب
  • 56276020-27