یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

اخبار

امضاي توافق نامه يارانه تجاري‌سازي فناوري در نوزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن بازار ملي

  • دوشنبه 10 دی 1397
  • 717

توافق نامه‎هاي چهارجانبه يارانه تجاري‌سازي فناوري در نوزدهمين نمايشگاه دستاوردهاي پژوهش، فناوري و فن بازار ملي امضا شد.

به گزارش روابط عمومی: در نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای هفته ملی پژوهش و فناوری و با توجه به تصمیم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبنی بر حمایت از فروش طرح‎ها و محصولات فناورانه و هم‎چنین سرمایه گذاری در قالب یارانه تجاری سازی فناوری، چهار شرکت مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در این نمایشگاه موفق به امضای توافق‌نامه‎های چهار جانبه به منظور تخصیص یارانه مورد اشاره شدند. 
قابل ذکر است این توافق‎نامه‎های چهارجانبه بین واحدهای مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور (به عنوان عرضه کننده فناوری)، شرکت خریدار فناوری، دکتر بهنام طالبی، معاون مدیرکل برنامه ریزی و امور فناوری به عنوان نماینده وزارت علوم و دکتر حسنعلی ازگلی، مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت و خدمات فناوری به عنوان نماینده سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران به امضا رسید.
طرح‎های برد الکترونیکی سامانه داده بردار اطلاعات، آسیاب پره گلوله، دانش فنی و فناوری تعمیرات اساسی موتورهای پیستونی هوایی و دستگاه ویلچر فعال کربنی با نام تجاری کربوران، چهار طرح فناورانه قابل واگذاری و اجرا بوده‎اند.
به نقل از معاون محترم دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بعد از طی مراحل ارزیابی و امتیازدهی، یارانه تجاری سازی فناوری به فناوری‎های برتر اختصاص خواهد یافت.
هم‎چنین دفتر مرکزی ارتباط با صنعت و خدمات فناوری سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران، به عنوان رصد کننده نتیجه داوری و تصمیم‌گیری در زمینه تخصیص یارانه تجاری‌سازی فناوری خواهد بود.
نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری و فن بازار ملی و ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران از ۳ تا ۶ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار شد.
 
 
 
 

 آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات