یکشنبه 29 اردیبهشت 1398

اخبار

امضاي تفاهم‌نامه همکاري ميان سازمان صنايع کوچک و شهرک‎هاي صنعتي ايران و سازمان پژوهش هاي علمي و صنعتي ايران

  • یکشنبه 22 مهر 1397
  • 748

تفاهم‌نامه همکاري ميان سازمان صنايع کوچک و شهرک‎هاي صنعتي ايران و سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران با محوریت گسترش آموزش، مشاوره و حمايت از انتقال فناوري‌هاي پيشرفته از خارج به داخل جهت بنگاه‎هاي كوچك و متوسط امروز در محل سازمان صنايع کوچک و شهرک‎هاي صنعتي ايران امضا شد. 

در این جلسه که با حضور روسا، معاونان و مدیران دو سازمان برگزار شد، دکتر عشوری رئیس سازمان پژوهش‎هاي علمي و صنعتي ايران با معرفی سازمان به عنوان بازوی توانمند تحقیقاتی و پژوهشی برای صنایع کشور اعلام آمادگی کردند که با تمام ظرفیت‎های علمی و پشتیبانی زمینه ساز ارتقاع توانمندی فناوری در شرکت‎های زیر مجموعه سازمان صنایع کوچک وشهرک‎های صنعتی ایران باشند. 
ایشان همچنین بیان داشتند: سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در سال حمایت از کالای ایرانی رسالت خود را در حمایت از صنایع و شرکت‎های ایرانی می‎داند.
همچنین دکتر نجفی رئیس سازمان صنايع کوچک و شهرک‎هاي صنعتي ايران ضمن ابراز خوشحالی و امیدواری از تشکیل این جلسه و امضای تفاهم نامه یادآور شدند که: در این مقطع زمانی با توجه به شرایط حاکم بر کشور باید تلاش کنیم حداقل وضع موجود را حفظ و همچنین باید راه‎ها و رویه‎های جدیدی را برای پیشرفت کشور پیدا کنیم که علم و مطالعات می‎تواند ما را در این مسیر به جلو ببرد و بخاطر همین علاقمند بودیم که از ظرفیت‎های سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران استفاده کنیم و امیدوارم این تفاهم‎نامه بتواند علم و فکر و اندیشه را وارد حوزه صنایع کوچک کند.
قابل ذکر است بر اساس این تفاهم نامه سازمان صنايع كوچك و سازمان پژوهش‎‏ها در موارد زیر با یکدیگر همکاری می‎‏کنند:
  •  همكاري در برگزاری دوره‏‎های آموزشی، همایش‎ها و سمینار‎ها درحوزه فعالیت‎های مربوطه.
  •  برنامه‎‏ريزي برای بازديد اساتيد دانشگاه‏‎ها و مراكز تحقيقاتي از صنايع مستقر در شهرك‎‏ها و نواحي صنعتي به منظور رفع مسايل و مشكلات فناورانه پيش‏روي آنها،
  • ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی از فرایند تحقیق و توسعه و تجاري‏‎سازي يافته‏‎هاي پژوهشي در آنها.
  •  همکاری در جهت کمک به انتقال فناوری‏‎های پیشرفته از خارج به داخل. آخرين اخبار

کليه حقوق سايت متعلق به سازمان پژوهشهای علمی و صنعتی ايران می‌باشد.
طراحی و توسعه توسط: دفتر فناوری اطلاعات